5 sposobów na niezapomniane Boże Narodzenie dla naszego dziecka

5 sposobów na niezapomniane Boże Narodzenie dla naszego dziecka

Święta to magiczny czas, który spędzamy najczęściej z rodziną. To właśnie w tych dniach każdy marzy o spokoju i ciepłej atmosferze. Nic więc dziwnego, że na Święta czekamy przeważnie z niecierpliwością, a szczególnie nasze dzieci wprost nie mogą się ich doczekać. Co zatem powinno się znaleźć na świątecznej liście „must have”? Oto kilka propozycji:

1. Choinka.

Wspólne wybieranie bożonarodzeniowego drzewka jest ogromną frajdą. Szczególnie kiedy wybieramy się całą rodziną na targ choinek, w mroźny, ale przytulny grudniowy wieczór. Po przytachaniu drzewka do domu,przchodzi czas na to żeby je dobrze umiejscowić i można zabrać się za ubieranie. Wieszanie bombek, łańcuchów i lampek jest dla dzieci ogromną frajdą.Warto więc również wcześniej przygotować wspólnie dekoracje z papieru czy bibułki, dzięki temu nasz malec będzie mógł pochwalić się przed rodziną samodzielnie zrobionymi ozdobami.

2. Pierniczki.

Bożonarodzeniowe pierniczki kochają wszyscy. Kiedy w domu roznosi się zapach cynamonu i korzennych przypraw nie sposób niezgadnąć, że nadchodzą Święta. Dobrze więc kupić dużą ilość ciasteczkowych foremek oraz zestaw do dekoracji naszych wypieków. Dzięki takiemu zaopatrzeniu spędzimy niejeden niezapomniany wieczór przy wycinaniu pierniczków i malowaniu na nich gwiazdek, kropeczek oraz bałwanków. Nasze dzieci poczują wtedy prawdziwą, tradycyjną magię Świąt, a my będziemy mieli zapas słodkości dla naszych bożonarodzeniowych gości. Pierniki można też zapakować w folię i zawiązać wstążką. Taki upominek świetnie sprawdzi się jako prezent dla rodziny i przyjaciół.

3. Kolędy.

Te niezwykle klimatyczne piosenki, wzbogacają swoją magią każdy bożonarodzeniowy wieczór. Szczególnie w Wigilię warto zaśpiewać choć kilka nich w swoim domu. Dzięki temu, przytulny klimat Świąt rozprzestrzeni się w naszym domu, a nasze dzieci poczują błogość rodzinnej więzi i bezpieczeństwo. Nic tak nie integruje rodziny jak wspólne śpiewania czy wigilijne granie w planszówki. Można też urządzić konkura kolęd z nagrodami w postaci dyplomów lub własnoręcznie zrobionych medali.

4. Na sanki!

Co prawda pogoda na Święta Bożego Narodzenia lubi płatać nam figle, ale jeśli tylko spadnie śnieg nie zapomnijmy o ekscytującej wyprawie na sanki. Nic tak nie wyzwala w dziecku pozytywnych emocji jak beztroskie wytaplanie się w śniegu i dreszczyk emocji podczas zjeżdżania na sankach z ulubionej górki. Trzeba się tylko odpowiednio ubrać i atrakcja gwarantowana! Po takiej mroźnej wyprawie bożonarodzeniowy obiad smakuje najlepiej.

5. Wspólny świąteczny film.

Choć oglądanie filmów może się wydawać oczywistą formą spędzania czasu, którzy z nas nie pamięta wspólnie oglądanego z rodzicami Kevina samego w domu i zajadania na kanapie sałatki jarzynowej? Warto więc całą rodziną usiąść na kanapie i w dobrych nastrojach obejrzeć bezstresowy film lub bajkę z naszym kochanym brzdącem na kolanach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *