5 zalet cateringu dla dzieci w szkołach i przedszkolach

5 zalet cateringu dla dzieci w szkołach i przedszkolach

 

Wielu rodziców ma wątpliwości co do często wybieranych przez szkoły i przedszkola usług cateringowych. Czy jednak w rzeczywistości catering dla dzieci jest tak złym pomysłem?

Stołówki w placówkach przedszkolnych i szkolnych nie są już tak często spotykane jak kiedyś. Obecnie coraz częściej zamiast nich wybierane są usługi cateringowe. W rzeczywistości korzystanie z ich usług wcale nie jest złym posunięciem – co więcej, ma wiele zalet!

1. Niskie koszty wyżywienia

Głównym powodem popularności usług cateringowych w szkołach i przedszkolach są koszty, ponieważ utrzymanie stołówki jest znacznie droższe niż catering dla dzieci w Warszawie oraz w innych miejscowościach. Jeśli placówka nadal miałaby serwować obiady przez własną stołówkę, wymagałoby to poczynienia sporych inwestycji, co odbiłoby się na kosztach wyżywienia. W związku z tym catering pozwala na zachowanie opłat na niskim poziomie.

2. Smacznie i zdrowo każdego dnia

Posiłki dostarczane przez firmę cateringową nie tylko są przystępne cenowo, ale również prezentują sobą wysoką jakość. Przygotowywane ze świeżych, zróżnicowanych składników powodują, że dzieci każdego dnia mogą jeść smaczne i zdrowe posiłki.

3. Menu komponowane przez dietetyka

Zarzut, jakoby catering oznaczał niskiej jakości wyżywienie, nie ma także pokrycia w rzeczywistości. Firmy cateringowe zatrudniają dietetyków, którzy odpowiedzialni są za komponowanie menu, dlatego dzieci mogą otrzymywać smaczne, zdrowe i zbilansowane posiłki odpowiadające ich zapotrzebowaniu.

4. Dania także dla alergików

W firmach cateringowych można bez problemu zamówić także dania przeznaczone dla alergików, na przykład dla dzieci z uczuleniem na gluten, laktozę, a także z innymi potrzebami żywieniowymi, na przykład wegetarian. Przygotowywanie takich posiłków w szkolnej stołówce najczęściej nie jest możliwe ze względu na możliwość zanieczyszczania posiłków alergenami.

5. Ciepłe posiłki zawsze na czas

Firmy cateringowe również zapewniają terminowe dostarczanie posiłków. Są one dowożone na miejsce w specjalnych pojemnikach, dlatego przy wydawaniu są świeże i ciepłe – nie ma obaw, że będą przetransportowane na miejsce zimne. Więcej na catering szkolny w Warszawie – eduservice.pl

 

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *