Basen ogrodowy – Jak wybrać?

Basen ogrodowy – Jak wybrać?

 

Temperatura przekracza 30 stopni już kolejny dzień. Jedyne o czym marzymy wychodząc z pracy to zanurzenie się w chłodnej wodzie. Do urlopu jeszcze trochę, a ochłodę wcale nie tak łatwo. Dzieci i młodzież właśnie rozpoczęły wakacje. Chcąc odciągnąć młodych od komputerów oraz sprawić przyjemność zarówno im jak i sobie warto jest zaopatrzyć się w basen ogrodowy. Ich wybór jest na prawdę ogromny, co pozwala dopasować rodzaj do naszych upodobań i możliwości.

Ogrodowy? Nie tylko…

Jeżeli nie jesteśmy  w posiadaniu ogródka ani działki rekreacyjnej zawsze możemy spróbować zapewnić dzieciom rozrywkę w inny sposób. Mając choć niewielki balkon możemy pozwolić sobie na kupno dopasowanego do jego wielkości baseniku. Nie jest to spełnienie marzeń dla dorosłych, ale ogromna frajda dla dzieci, które i tak nie mają ciekawszych rozrywek przez większość wakacji. Najlepszym rozwiązaniem na niedużą powierzchnię jest basen ogrodowy dmuchany. Baseny rozporowe są przeważnie o wiele większe, więc jeżeli nie posiadamy tarasu może się on nie zmieścić. Basen dmuchany możemy zarówno łatwo rozłożyć jak i później schować, a niewielkie rozmiary po złożeniu pozwalają na łatwe przechowywanie przez cały rok.

 

Basen ogrodowy dmuchany

Małe i duże, kolorowe, jednolite, z bramkami, zjeżdżalniami i co tam jeszcze sobie wymyślimy. Wybór basenów dmuchanych jest tak ogromny, że nie jest łatwo wybrać odpowiedni. W pierwszej kolejności warto zastanowić się dla kogo on ma być przeznaczony. Jeśli pragniemy zapewnić ochłodę maluszkowi do 4 roku życia dobrze jest kupić mały basenik w którym malec może bezpiecznie bawić się pod naszym czujnym okiem. Gdy dziecko jest starsze możemy pozwolić sobie na większy basen ogrodowy w którym razem z maluchem będziemy mogli posiedzieć w wodzie. Pilnowanie dziecka i jednoczesny relaks będzie przyjemnością dla całej rodziny.

 

Basen rozporowy

Jest to basen dla bardziej wymagających użytkowników kąpieli wodnych. Tu również możemy dobrać rozmiar jednak w mniejszym zakresie, ponieważ zaczynają się one najczęściej od 2m. Mogą być niskie i kolorowe z przeznaczeniem dla dzieci, ale również wysokie i głębokie. Dla dorosłych preferowany jest duży basen ogrodowy, który pozwoli zanurzyć całe ciało i odczuć prawdziwy relaks. Jednak musimy pamiętać, że do basenów rozporowych konieczna jest o wiele większa ilość wody niż do tych dmuchanych, ponieważ to właśnie woda utrzymuje ścianki basenu w pionie. Do dużych basenów rozporowych dodatkowo można dokupić pompę filtrującą oraz pokrywę, co pozwoli na utrzymanie basenu w czystości przez wiele dni. Jeżeli pragniemy mieć ciepłą wodę bez konieczności wyczekiwania słońca warto jest zaopatrzyć się w podgrzewacz do basenów. Cały zestaw może nas kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych, jednak jeżeli pragniemy spędzić  w naszym ogrodowym basenie większość lata – na prawdę warto.

 

Jeszcze więcej atrakcji

W dużo wyższych widełkach cenowych możemy znaleźć prawdziwe basenowe perełki. Dzięki basenom wyposażonym w bramki zabawa w wodzie przerodzi się w prawdziwie aktywny mecz.  Będzie to nie tylko świetna rozrywka dla dzieci, ale można być pewnym, że rodzice również chętnie dołączą do gry. Zdumiewający jest również basen ogrodowy ze zjeżdżalnią. Występuje on w wielu wersjach, co pozwala na wybranie odpowiedniego. Wielkości  również są bardzo rozbieżne, co skutkuje zróżnicowaną ceną. Małe baseniki ze zjeżdżalniami dostaniemy już od kilkuset złotych, natomiast te bardziej pokaźne mogą kosztować nawet kilka tysięcy. Dla wielu z nas jest to spory wydatek, a biorąc pod uwagę fakt, że basen ogrodowy może się przebić zastanówmy się dwa razy czy warto.

 

Wybierając którykolwiek basen ogrodowy nie zapominajmy dopasować go do osób, które będą go używać. Źle dobrany basen może być mało komfortowy lub nawet niebezpieczny. Warto również dbać o jego odpowiednią pielęgnację, czyszczenie i przechowywanie. Dzięki tym kilku podstawowym kwestiom będziemy mieć zapewnioną ogrodową zabawę przez wiele lat.

 

Planując ogrodową rozrywkę nie zapomnijmy o ochronie najmłodszych przed słońcem. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat koniecznie przeczytaj:

https://www.erodzic.pl/ochrona-niemowlat-latem/

 

Agnieszka Wilkosz              

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *