Co warto wziąć w podróż z dzieckiem?

Co warto wziąć w podróż z dzieckiem?

Podróże dalekie czy bliskie, nabierają szczególnego statusu kiedy odbywamy je z dzieckiem. My sami przecież damy sobie radę w każdych warunkach. Co jednak z naszym dzieckiem? W takiej sytuacji podróż staje się nieco bardziej skomplikowana, szczególnie jeśli zabrane z nami dziecko wymaga np. zmiany pieluchy czy karmienia piersią. Co więz zabrać żeby wycieczka z naszym malcem nie była dla niego i dla nas męcząca? Oto kilka wskazówek:

1. Pieluchy. Najlepiej zabrać ze soba zapas na pierwsze 3-4 dni dopóki nie zorientujemy się gdzie można je kupić na miejscu.

2. Kremy przeciwsłoneczne. Warto kupić naprawdę dobry krem dla naszej pociechy ponieważ słońce podczas wakacji lubi dać się we znaki. Sprawdźmy więc w aptece jakie najwyższe filtry są dostępne.

3. Ubrania. Zabierzmy ze sobą sporo ubrań na wypadek zabrudzenia lub zamoczenia. Dzieci lubią przecież utaplać się w piasku czy wskoczyć w trampkach do kałuży.Dobrze też zabrać coś od deszczu i zestaw na cieplejszy i zimniejszy dzień.

4. Zabawki. Czy to w samolocie czy w samochodzie, podczas dalszej podróży dziecko zazwyczaj się nudzi i niecierpliwi. Zabierzmy więc jego ulubione zabawki oraz książeczki aby malec podczas wyprawy mógł się czymś zająć. Dobrym pomysłem będzie też pozwolenie dziecku na samodzielne spakowanie ulubionych przedmiotów. Ta opcja polecana jest jednak kiedy mamy naprawdę dużo miejsca 🙂

5. Leki i opatrunki. To również pozycja obowiązkowa gdy opuszczamy dom wraz z naszym potomstwem. Na wakacjach czy w zwykłej podróży drobne urazy i infekcje nie są przecież nowością.

6. Coś na komary i kleszcze. Te małe insekty potrafią uprzykrzyć nawet najbardziej udany wieczór czy spacer nad rzeką. Jednak ugryzienie to dopiero początek problemu. Swędząca, zaczerwieniona krosta to coś, co może naszemu dziecku naprawdę zespsuć wakacyjne zabawy i harce. Zaopatrzmy się więc w dobre środki przeciw insektom.

7. Worki na pieluchy. W podróży warto zachować się z klasą i nie rozrzucać tu i tam zużytych przez naszego malca pieluszek.

8. Posiłki. Pamiętajmy by zabrać ze sobą coś co nasze dziecko lubi jeść, a jednocześnie można to w miarę długo przechowywać w torebce czy plecaku. Bidon z wodą również jest rzeczą konieczną. Ważne aby wybierając się w podróż samolotem, sprawdzić uprzednio co i w jakiej ilości zabrać na pokład.

9. Nawilżane chusteczki. Ta pozycja w zasadzie powinna znaleźć się już na początku listy ponieważ chusteczki nawilżane przydają się po prostu bez przerwy. Szczególnie podczas jedzenia czy do umycia rąk po zabawie, kiedy nie ma pod ręką kranu.

Z pewnością znajdzie się jeszcze wiele rzeczy, które warto zabrać, ale te wyżwj wymienione pozwolą na w miarę spokojny urlop z dzieckiem.

 

 

1 thought on “Co warto wziąć w podróż z dzieckiem?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *