Czym się kierować wybierając przedszkole?

Czym się kierować wybierając przedszkole?

Przedszkole jest tą placówką oświatową, która najczęściej pojawia się w życiu dziecka jako pierwsza. Często jest wyborem, na które rodzice dziecka decydują się spontanicznie. Wybierane są ze względu na lokalizację czy lepszą dostępność. Tymczasem warto się nad takim wyborem dobrze zastanowić, szczególnie w tych miastach, gdzie takich placówek jest dużo. Przedszkola w Warszawie mogą być pomocne w poszukiwaniu idealnego obiektu opiekuńczo-edukacyjnego dla malucha.

Dlaczego warto chodzić do przedszkola w Warszawie?

Warszawa ma duży wybór placówek oświatowych publicznych i prywatnych, nierzadko obiekty niepubliczne mają znacznie więcej do zaoferowania dzieciom i ich rodzicom. Są one przede wszystkim lepiej dostępne, umieszczone w atrakcyjnych punktach miasta, można bezproblemowo zapisać do nich dziecko, nie trzeba czekać, jak w przypadku placówek publicznych na wolne miejsce. Różnorodność programowa tych przedszkoli niejednokrotnie przyciąga uwagę opiekunów kilkulatków, rodzice wiedzą, że takie miejsce pozwoli dziecku na lepszy start edukacyjny.

Przedszkola w Warszawie- na co zwracać uwagę w czasie wybierania placówki dla dziecka?

Obecnie dużo mówi się o świadomym wyborze placówek edukacyjnych dla dzieci, czy to żłobków, szkół, czy przedszkoli. Rodzice wiedzą, że dziecko może wiele skorzystać na dobrym programie nauczania, indywidualnym podejściu do ucznia. Przedszkola w Warszawie to coraz częściej bogata oferta programowa, gdzie kilkulatek nie tylko się bawi, ale także zdobywa podstawową wiedzę, rozwija swoje zdolności interpersonalne, jest w stanie nawiązać pierwsze przyjaźnie. W takim przypadku warto wziąć pod uwagę nie tylko lokalizację przedszkola, to, czy budynek jest nowoczesny, przystosowany do przebywania tam dzieci, trzeba także sprawdzić, czy są małe, dobrze dopasowane grupy, odpowiednia opieka pedagogiczna, interesujący program zajęć dodatkowych. Popularne są na przykład zajęcia z języków obcych, z czytania, pisania, uprawiania niektórych dyscyplin sportowych, programowania.

Zajęcia, posiłki, poprawny podział dnia dziecka

Małe dziecko potrzebuje regularności, powtarzalności niektórych czynności. Wybierając przedszkole, trzeba zwrócić uwagę, jaki jest plan dnia malucha. Niezbędny jest tam czas na odpoczynek, drzemkę, posiłki czy dbanie o higienę. Zajęcia dodatkowe nie mogą wypełniać całego dnia malucha, trzeba pamiętać o tym, że dziecko potrzebuje indywidualnego czasu na adaptację do nowego środowiska. Niezbędny jest określony czas na zabawę, także na świeżym powietrzu, pod czujnym okiem opiekuna. Przedszkola w Warszawie nierzadko mają możliwość nie tylko przeprowadzenia takich zajęć na zewnątrz, organizowane są też specjalne zajęcia w obiektach sportowych, kulturalnych. Szukając najlepszego obiektu dla kilkulatka, trzeba wziąć pod uwagę także jego zdanie, czy chce być w placówce, które jest położone bliżej domu. Z pewnością nie można szukać takiego obiektu, tylko biorąc pod uwagę cenę, nierzadko nie jest ona wyznacznikiem dobrego przedszkola.

 

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *