Jak zorganizować dziecku najlepsze urodziny?

Jak zorganizować dziecku najlepsze urodziny?

Każde dziecko uwielbia dzień swoich urodzin. To właśnie tego dnia dostaje się prezenty i można się poczuć jak mała księżniczka czy mały szef wszystkich szefów. Każdy z nas chciałby więc w tym dniu uczynić swoje dziecko najszczęśliwszym malcem na ziemi. Jakie są zatem sposoby na najlepsze, niezapomniane urodziny dla naszego szkraba? Podpowiadamy:

1. Ciekawy tort.

Tort jest praktycznie synonimem słowa urodziny. No bo co to za przyjęcie bez dmuchania świeczek? I choć wydaje się to oczywiste to wielu rodziców bagatelizuje ten niezmiernie ważny dla dziecka element. Tort można zamówić w ulubionej cukierni lub też, jeżeli mamy ku temu trochę drygu, wykonać samemu. Obecnie na rynku dostępna jest cała gama dekoracji, które możemy położyć na domowy wypiek urodzinowy. Mogą to być np. postacie z ulubionej bajki naszego malca.

2. Goście.

Dzieci uwielbiają się bawić i bez przerwy proszą rodziców o możliwość wyjścia na podwórko lub do kolegi piętro wyżej. Nic więc dziwnego, że kiedy tylko nadarzy się okazja wspólnego brykania w grupie, maluchy po prostu szaleją ze szczęścia. Warto więc zaprosić na urodziny naszego malucha jak najwięcej ulubionych kolegów i koleżanek. Ta oczywista i z pozoru banalna rzecz, z pewnością sprawi, że naszw dziecko poczuje się tego dnia naprawdę ważne i wyróżnione.

3. Atrakcje.

Jeżeli organizujemy przyjęcie urodzinowe w domu, należy pamiętać o zapewnieniu dzieciom choć kilku atrakcji. Mogą to być np. puszczanie baniek mydlanych, zabawy ruchowe, śpiewanie piosenek czy opowiadanie śmiesznych historyjek. Można też zorganizować bal przebierańców! To z pewnością sprawi dzieciakom ogromną frajdę, a my będziemy mieć niezapomniane zdjęcia do naszego albumu lub do powieszenia na ścianę. Możemy też zorganizować przyjęcie w specjalnie wyznaczonym do twgo miejacu. Np sali zabaw lub np. cukierkowni, gdzie dzieci będą samodzielnie wykonywały słodycze. Nie należy również zapomniec o odpowiednim stroju dla naszych małych solenizantów. Dziewczynki marzą przecież o sukienkach księżniczek, a chłopcy lubią brykać np. w stroju ulubionego gracza piłki nożnej. Pozwólmy dzieciom tego dnia zadecydować.

4. Prezenty

To również bardzo ważna dla dzieci sprawa. Dobrym sposobem na to żeby nasze dziecko dostało na urodziny ulubione zabawki bądź gry, jest konsultacja z rodzicami zaproszonych gości, przecież my wiemy najlepiej czwgo pragnie nasz brzdąc. Takie działanie pozwoli uniknąć rodzicom stresu związanego z samodzielnym wybieraniem prezentu dla naszego dziecka, a nasz malec dostanie to czego naprawdę bardzo chciał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *