Jaki materac dla niemowlaka, jaki dla małego dziecka? Czy można kupić jeden materac?

Jaki materac dla niemowlaka, jaki dla małego dziecka? Czy można kupić jeden materac?

Materac dla dziecka to jeden z najważniejszych elementów niemowlęcej wyprawki, nowo narodzony maluch spędza w łóżeczku około 20 godzin podczas jednej doby. Dlatego przed zakupem musisz dobrze zastanowić się, jaki materac wybrać i czy możesz kupić jeden materac dla niemowlaka i dla starszego dziecka?

Materac dla dziecka – gdzie szukać porad?

Materac dla dziecka powinien zapewniać Twojemu maluchowi komfort snu oraz przyczyniać się do prawidłowego rozwoju jego układu kostnego. Wybór pozornie banalnego przedmiotu, jakim jest materac do łóżeczka dziecięcego, wielu rodzicom spędza sen z powiek. Wśród bogatej oferty materacy niemowlęcych różnego rodzaju często nie wiedzą, na co zwrócić uwagę, dlatego warto czerpać wiedzę na ten temat ze specjalistycznych serwisów. Materace dla dzieci to temat opisany na madrex.pl, gdzie znajdziesz dokładne informacje dotyczące ich poszczególnych wariantów i modeli.

Czym kierować się w wyborze materaca dla niemowlaka?

Kupując materac dla niemowlaka, zmierz dokładnie łóżeczko, standardowe wymiary to 120 × 160 cm i 140 × 70 cm. W takich wariantach dostępne są również materace dla niemowlaka. Materac dla noworodka musi idealnie podpierać mały kręgosłup, dlatego zainwestuj w materac średnio twardy. Idealnie, jeżeli materac jest elastyczny i dopasowuje się do pozycji, jaką maluszek przyjmuje podczas snu.

Materac niemowlęcy powinien zostać wykonany z wysokiej jakości materiałów, które przepuszczają powietrze. Dzięki temu, że materac „oddycha” unikniesz gromadzenia się wilgoci w jego wnętrzu, nie narazisz pociechy na kontakt z pleśnią. Taki materac dla niemowlaka zapobiega nadmiernemu poceniu się maluszka, zmniejsza ryzyko powstawania potówek.

Pamiętaj, że dobrze jeśli materac do łóżeczka niemowlaka ma właściwości antyalergiczne, materiały użyte do jego produkcji muszą zapobiegać mnożeniu się roztoczy i grzybów.

Jaki materac dla małego dziecka?

Najpopularniejsze materace dziecięce to:

  • Materac lateksowy – jest jednym z najczęściej wybieranych modeli. Materac lateksowy dla dziecka jest odporny na odkształcenia, sprężysty i elastyczny lateks doskonale podpiera mały kręgosłup, daje maluchowi stabilne wsparcie podczas snu. Materac lateksowy dla dziecka nie chłonie wilgoci, tworzywo szybko ją odparowuje i szybko wysycha.
  • Materac piankowy – rynek oferuje w tym zakresie szeroki wybór materacy dla małego dziecka, od najtańszych z pianki poliuretanowej, przez materace termoelastyczne, wysokoelastyczne, czy materace piankowe ekologiczne, wykonane na bazie olejów roślinnych. Te ostatnie produkowane są w oparciu o naturalne surowce, nie zawierają toksycznych substancji, są antyalergiczne i łatwe w czyszczeniu.
  • Materac z łuską gryczaną – dostępny jest w wielu konfiguracjach m.in. gryka z pianką, gryka z kokosem. Materac z łuską gryczaną dobrze podpiera mały kręgosłup, jednak w miarę upływu czasu ulega odkształceniom.

Jeden materac dla niemowlaka i starszego dziecka – czy warto?

Kupując materac dla niemowlaka, zainwestuj rozsądnie, ponieważ produkt będzie służył Twojemu maluchowi przez kilka lat. Dla dzieci powyżej 1 roku życia polecane są również materace o średnim poziomi twardości. W miarę upływu czasu, kiedy Twoje dziecko skończy 3 lata, musisz liczyć się z zakupem nowego łóżka i wybrać nowy materac dla starszego dziecka.

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *