Jakie zabawki kupować dzieciom od najmłodszych lat

Jakie zabawki kupować dzieciom od najmłodszych lat

Wybór zabawek dla dzieci nie zawsze jest prosty i oczywisty. Sami nie wiemy co kupić, żeby dziecko było zadowolone, żeby korzystało z tej zabawki. Nie chcielibyśmy, aby maluch rzucił zabawkę w kąt po tygodniu, bo wiadomo w tedy my wydaliśmy niepotrzebnie pieniądze, a dziecko się znudziło. Co więc kupić, aby maluch i się bawił i czerpał z tego korzyści?

Zabawki edukacyjne od 3 miesiąca

Zabawek edukacyjnych dla dzieci jest mnóstwo. Takowe można kupować już od pierwszych miesięcy życia. Takie rzeczy maja rozwijać u dziecka motorykę, dotyk, percepcję słuchowa, wzrokową, spostrzegawczość czy cierpliwość. Weźmy na przykład zabawkę „pilot edukacyjny” on wymawia jeśli naciśniemy przyciski, odpowiednio liczby od 0 do 9, czyli uczy automatycznie liczyć i wymawiać cyfry. Dodatkowo rozwija dotyk, no bo wiadomo, trzeba trochę w niego poklikać. Rozwija również spostrzegawczość, bo taki pilot mruga czy wibruje, dzięki czemu u dziecka właśnie rozwija się reakcja.  Świetne zabawki dla takich maluszków to też takie pluszaki na przykład, które wymawiają nazwy zwierzątek, po angielsku i po polsku, w tedy dziecko szybciej się uczy i bardziej zapadają mu w pamięć nazwy w obu językach.  Bardzo dobrą zabawką, mogą być pluszaki, które same chodzą, dziecko w tedy musi się ruszać, podążać za nim, czyli rozwija swoja motorykę. Bardzo ciekawe mogą być tez zabawki grające i usypiające, czyli dość uniwersalne, bo dziecko w dzień może fajnie się bawić, a w nocy zabawka może usypiająco grać, więc taki przedmiot może być bardzo przydatny. Każdy gadżet, dla kilku miesięcznego dziecka jest dobry. Grunt, że dziecko wykazuje chęć do zabawy, to znaczy, że jest dobrze.

Zabawki edukacyjne od 12 miesięcy

Dla rocznych dzieci (i starszych) super na pewno będą wszelkie zabawki grające, które oczywiście wymawiają jakieś wyrazy, na przykład uczą nazw zwierzątek, czy instrumentów.  Super tez mogą być książeczki edukacyjne z podobizną zwierzaków, kwiatów, które po otwarciu uruchamiają się i wymawiają poszczególne nazwy. Kolejna świetna zabawka edukacyjna – kolorowanka. Może ktoś mnie tutaj wyśmiać, ale kolorowanki mają mnóstwo pozytywnych aspektów. Przede wszystkim rozwija cierpliwość, kolorowanie musi być precyzyjne, dziecko nie może wyjechać poza krawędź. Wpływa na koncentracje, ponieważ jak dziecko koloruje to skupia się na tej rzeczy,żeby wykonać ją dobrze. No i jakby nie było kolorowanka, wprowadza do pisania, tak więc warto co jakiś czas naszym maluchom podrzucać tego typu zabawki edukacyjne.

Zabawki dla dzieci zrób to sam

Jeśli w danym miesiącu mamy trochę więcej wydatków, to warto może troszkę pokombinować i zrobić jakieś fajne zabawki edukacyjne samemu. Warto tez takie zabawki robić razem z dzieckiem, bo w tedy też, rozwijają się techniczne umiejętności. Świetną propozycją może być domino, wystarczy tylko wyciąć kwadraciki, pomalować je na biało i wzorki zrobić na czarno. Domek dla lalek również można wykonać z kartonu, wystarczy pomalować na ładne kolory odpowiednio go skleić i na pewno niejedna dziewczynka będzie się bawić. Zaś dla chłopczyków, super propozycją może być wykonanie garażu dla samochodzików, oczywiście z pudełka po butach. Wystarczy pomalować, odpowiednio ozdobić i efekt murowany. Z pewnością zmieści się mnóstwo czterokołowców. Przy takich zabawkach pamiętajmy, aby robić je razem z dziećmi, bo tylko w tedy są one najbardziej rozwijające.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *