Kosmetyki a ciąża

Kosmetyki a ciąża

Już tylko chwile dzielą nas od świąt Bożego Narodzenia. Choinka, 12 potraw, świąteczne ozdoby no i oczywiście prezenty- tego nie może zabraknąć podczas tych świąt. Pomimo tego, że swoich bliskich znamy najlepiej to paradoksalnie najtrudniej jest nam wybrać dla nich prezent. Coś praktycznego, czy może wystrzałowego? Na bogato czy skromnie? Te pytania przewijają  się już pewnie w niejednej głowie. W te święta chcielibyśmy podsunąć coś, co na pewno spodoba się obdarowanemu (nie tylko kobiecie). Mowa oczywiście o kosmetykach!

Kiedy wynaleziono kosmetyki?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że kosmetyczne specyfiki to nic nowego i na pewno od dawna zajmują swoje miejsce w  torebce kobiety, czy saszetce mężczyzny. Jak donoszą historyczne źródła, już w starożytnym Egipcie spieczone słońcem kobiety malowały sobie okolice oczu sadzą, oliwką i węglem. Tego typu naturalne upiększacze nie tylko chroniły delikatną skórę oczu, ale i także podkreślały spojrzenie nadając mu bardziej uwodzicielskiego wyrazu. W kolejnych latach kosmetyki mineralne powędrowały do Grecji, skąd w niedługim czasie rozprzestrzeniły się po całej Europie.

Kiedy kupić kosmetyki dla noworodka?

Mały śpiący noworodek ubrany w błękitną czapkę i śpioszki.

Co ciekawe tak starożytny wynalazek jak kosmetyki, dopiero od niedawna zdobywa zaufanie mam, które decydują się na pielęgnację delikatnej skóry noworodka. Kosmetyki hipoalergiczne lub takie do skóry atopowej to ostatnio hit każdej dziecięcej wyprawki. Warto pamiętać o tym, że dzieci i maluszki również powinny dbać o swoją skórę, odpowiednio ją nawilżając i dostarczając jej składników odżywczych: kolagenu, witaminy D czy kwasu hialuronowego.

Od kiedy kosmetyki w ciąży?

To pytanie należy do tych z kategorii podchwytliwe. Korzystając z kremów podczas ciąży, szczególnie tych zawierających w składzie silne substancje aktywne to bardzo ryzykowne zagranie. W przypadku chorób skóry i zmian dermatologicznych, wszelkie kremy i odżywki powinniśmy konsultować z naszym lekarzem. Odpowiednio dobrane kosmetyki można stosować przez cały okres ciąży, nie martwiąc się o skutki uboczne. Jak ze wszystkim innym podczas ciąży, tak i z kosmetykami trzeba uważać i przede wszystkim dokładnie przeczytać skład na opakowaniu.

Kiedy wyrzucić kosmetyki

Jeśli jesteśmy już przy środkach ostrożności przy korzystaniu z kosmetyków, to warto wspomnieć, że kosmetyki dla noworodków często posiadają bardzo krótki termin przydatności. Powodem tego są oczywiści naturalne składniki, które w przypadku kosmetyków dla dzieci gwarantują bezpieczeństwo maluszka i dermatologiczną neutralność dla jego delikatnej skóry. Bardzo ważne jest to, żeby nie tylko przy zakupie, ale i w trakcie użytkowania, regularnie sprawdzać datę przydatności naszych kosmetyków, gdyż przeterminowane z pewnością wyrządzą więcej krzywd niż się spodziewamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *