Kreatywne święta dla dzieci

Kreatywne święta dla dzieci

Święta i mikołajki tuż tuż. Dzieci czekają na prezenty i uwielbiają tajemniczość i magię świąt. Kto nie lubi? Nawet dorośli kochają magię świąt. Co zrobić aby nasze dzieci nie były nastawione tylko na konsumpcję świąteczną? Jak je zainteresować odpowiednio? Warto zadbać o to, aby święta były kreatywne. Pokombinować z dziećmi z ozdobami świątecznymi poszukać prezentów, ugotować coś, po prostu zrobić coś więcej. Trzeba je zaangażować, żeby święta były czymś więcej niż czekanie na upragnione prezenty.

Święta dekoracje zrób to sam

Święta śmiało możemy potraktować kreatywnie i niedrogo z dziećmi wystarczy tylko chcieć i mieć pomysł 🙂 jak zrobić ładny lampion świąteczny? Wystarczy butelka po winie, do tego lampki ledowe, najzwyklejsze. Wkładamy te lampki do butelki i zapalamy. Efekt przepiękny. Kolejną fajną metodą jest zrobienie swojego łańcucha z bibuły na święta, można tez do tego dokupić konfetti, i ładnie go ozdobić dodatkowo. Dzieci na pewno będą miały frajdę. Super alternatywą tez jest wianek bożonarodzeniowy, trzeba tylko kupić „surowy” wianek i dodatkowo jakieś ładne kolorowe (różnej wielkości) bombki, tutaj jeszcze przyda nam się klej na gorąco. Bombki doklejamy do wianka i piękna ozdoba na drzwi jak znalazł! Bombki z szyszek, kasztanów, żołędzi, również mogą się pięknie komponować, zwłaszcza, że z kasztanów czy żołędzi można zrobić bardzo pomysłowe rzeczy, mikołaje, ludziki etc. Wystarczy tez pomalować szyszki na srebrno czy złoto i efekt murowany, ewentualnie na biało, aby była imitacja śniegu. Ozdoby świąteczne też mogą być z papieru! Na przykład ozdoby na choinkę origami , wystarczy tylko sobie przypomnieć kilka trików i już będziecie wiedzieć jak się to robi. Ozdoby świąteczne origami mogą być stojące i wiszące, kwestia gustu lub co potrzebujemy 🙂

congerdesign / Pixabay

Przygotowanie świąt bożego narodzenia

Gotowanie potraw, pieczenie to coś, co może również sprawiać frajdę… Z dziećmi to warto upiec pierniki, nadawanie kształtu piernikom, pieczenie, to standardowy rytuał. Najlepszym zaś dla dzieci jest strojenie pierników, sama to lubię robić, a co dopiero dzieciaki. Jeżeli zaś chodzi o inne potrawy, to pociechy mogą pomóc przy prostych rzeczach jak krojenie, czy obieranie warzyw lub owoców. Zwłaszcza jeżeli nasza pociecha wykazuje chęci do pomocy. Pamiętajmy też, że dzieci to istoty, które nie zarabiają pieniędzy, więc nie wymagajmy od nich prezentów. Niech prezenty również będą kreatywne, na przykład laurka świąteczna albo kwiaty ręcznie robione z bibuły, podobnie jak ozdoby świąteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *