Na co zwracać uwagę wybierając kosmetyki dla dziecka?

Na rynku jest obecnie olbrzymi wybór kosmetyków do pielęgnacji i mycia skóry naszego dziecka. Każda z firm reklamuje się jako najlepsza i przekonuje, że posiada w ofercie produkt najbardziej korzystny dla dziecięcej skóry. Jednak przed zakupem takiego produktu powinniśmy sprawdzić najpierw jego skład, może się bowiem okazać, że znajdują się tam bardzo niekorzystne dla zdrowia dziecka, składniki.

Czego zatem nie powinno być w składzie preparatów dla dzieci? Są to m.in.:

– Parabeny. Te składniki są odradzane zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Ich nazwy w składach to najczęściej: methylparaben, ethylparaben, prophylparaben, buthylparaben.

– Konserwanty i glikole.

– Detergenty. M.in.: SLS, SLES, Cocamidopropyl Betaine.

– Oleje mineralne ( olej parafinowy oraz wazelina).

– Silikony, czyli wszystko co kończy się na -silicone.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Dobrze aby wybrane przez nas preparaty nie zawierały również sztucznych barwników i substancji zapachowych. Chociaż dzieci bardzo lubią płyny i żele i zapachu Coli czy landrynek to są one niestety niezbyt korzystne dla ich skóry i poprostu podrażniają oczy podczas mycia głowy.

Jakie więc kosmetyki powinny się znaleźć w dziecięcej kosmetyczce?

– Delikatny płyn do mycia ciała i włosów. Dobrze jest kupować go w aptece, dzięki temu mamy możliwość rozmowy z farmaceutą o poradę dotyczącą składu danego produktu.

– Krem nawilżający bądź natłuszczający. Taki produkt również nie powinien zawierać szkodliwych substancji. Dobrze aby był bezzapachowy i szybko się wchłaniał.

– Zasypka. Im prostszy ma skład tym lepiej. Obecnie można kupić zasypki o różnych zapachach i z mnóstwem dodatków, jednak w tym przypadku prostota i umiar sprawdzą się najbardziej.

– Krem przeciwsłoneczny z filtrem. Takiego kremu użyjemy nie tylko latem. Kremy z filtrem chronią skórę naszego dziecka również podczas zimowego czy wiosennego spaceru, kiedy słońce mocno grzeje.

– Dziecięca pasta do ząbków. Taka pasta ma zdecydowanie prostszy skład niż preparaty dla dorosłych. Najczęściej również dziecięca pasta ma miły i zachęcający do użycia smak. Obecnie na rynku dostępne są pasty bez fluoru – wiele osób przekonuje, że są one zdrowsze i bardziej bezpieczne niż preparaty z fluorem. Wybór jednak należy do nas.

 

1 thought on “Na co zwracać uwagę wybierając kosmetyki dla dziecka?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *