Pieluszki bambusowe czy z bawełny muślinowej? Najlepszy wybór dla maluszka.

Pieluszki bambusowe czy z bawełny muślinowej? Najlepszy wybór dla maluszka.

Pieluszki bambusowe oraz pieluszki z bawełny muślinowej są odpowiedzią na wyjątkowe potrzeby delikatnej skóry dziecka, wymagającej szczególnej pielęgnacji. Ich stosowanie daje rodzicom nie tylko gwarancję zdrowej skóry maleństwa, ale też jest ukłonem w stronę proekologicznego życia. Pieluszki te są z zasady przeznaczone do wielokrotnego stosowania i wykonane z naturalnego włókna. Muślin i bambus są włóknami o wyjątkowych właściwościach i z każdym rokiem coraz więcej rodziców decyduje się na ich wybór do wyprawki dla swojego maluszka.

Pieluszki muślinowe, czyli muślin bawełniany w roli głównej

Pieluszki muślinowe są wykonane z włókna o nazwie muślin, które odznacza się charakterystycznym splotem o luźnej strukturze, czemu zawdzięcza swoją wyjątkową miękkość i przewiewność. Stopień miękkości muślinu zależy od rodzaju włókien, z jakich został utkany. Najbardziej popularny jest muślin bawełniany, ale równie dużym zainteresowaniem cieszą się muślin bambusowy oraz mieszany.

Muślin bawełniany swą budową jest zbliżony do tetry, ale technologia jego produkcji jest o wiele bardziej zaawansowana, dzięki czemu jest on ulepszoną wersją tradycyjnej pieluszki tetrowej. Włókna, z których zbudowany jest muślin, są zmiękczane za pomocą specjalistycznych preparatów i innowacyjnej technologii, której materiał ostatecznie zawdzięcza swoją niepowtarzalną miękkość i wizualną pulchność. Bardzo popularny ostatnio jest też muślin z bawełny organicznej, czyli specjalnie wyselekcjonowanej w zgodzie z ekologią i z poszanowaniem dla środowiska naturalnego bawełny. Kupując produkty z bawełny ekologicznej, możemy być pewni że nasz maluszek jest pod specjalną ochroną.

Muślin bambusowy na polskim rynku jest stosunkowo krótko, a już podbija serca rodziców. Pieluszki bambusowe są bardzo miękkie i niezwykle chłonne, co zawdzięczają włóknu bambusowemu. Wyglądem przypominają nieco jedwab, a do tego w dotyku są śliskie i niesamowicie przyjemne i delikatne w dotyku.

Pieluszki tetrowe bambusowe, czyli tetra bawełniana na pierwszym planie

Pieluszki tetrowe, wykonane z tetry bawełnianej, to najbardziej rozpoznawalny rodzaj pieluch wielorazowych. Ich zastosowanie jest właściwie nieograniczone. Świetnie sprawdzają się do tradycyjnego pieluszkowania, ale też są niezastąpione do odbijania dziecka po jedzeniu, czy otulania. Tkanina bawełniana, z której produkuje się pieluszki tetrowe jest naturalna, chłonna, a do tego bardzo przewiewna, zapewniając dostęp powietrza do skóry dziecka i nie powodując żadnych podrażnień wskutek odparzenia.

Duże znaczenie przy wyborze pieluch tetrowych ma grubość materiału, którą wskazuje gramatura. Im większa gramatura tkaniny, tym większa jej grubość i gęstość, a co za tym idzie – wytrzymałość i chłonność.

Muślin bawełniany vs tetra bawełniana

Zarówno pieluszki muślinowe, jak i tetrowe są chętnie wybierane przez rodziców do pieluszkowania dzieci i ich otulania. Tetra jest materiałem znanym od dawna, natomiast o muślinie wiemy stosunkowo od niedawna. Obie tkaniny mają naturalne pochodzenie, są dość chłonne (z naciskiem jednak na bambus) i znakomicie przepuszczają powietrze. Porównując jednak splot muślinu bawełnianego do splotu tetry, zobaczymy że jest on dużo gęstszy, czemu zawdzięcza swoje wyjątkowe właściwości higroskopijne. Jest on o wiele bardziej delikatny i miękki, za co odpowiada innowacyjny proces obróbki włókna. Dodatkowo, muślin bambusowy wykazuje właściwości antybakteryjne, jest niewymagający i szybko schnie.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *