Udane wakacje ze zwierzakiem? To możliwe!

Udane wakacje ze zwierzakiem? To możliwe!

 

Gdy zbliża się lato zaczynamy planować wakacyjne wyjazdy. Z utęsknieniem czekamy na urlopy w czasie których możemy odpocząć, zrelaksować się i zregenerować baterie. Szczególnie dla dzieci jest to wyjątkowy czas, który poświęcamy głównie im. Dopasowujemy nasz wyjazd do atrakcji wybranych przez naszych potomków. Jednak podczas planowania podróży nie możemy zapomnieć o naszych czworonożnych członkach rodziny. Wakacje ze zwierzakiem mogą być niezapomnianą przygodą. Sprawdź jak przygotować się do podróży oraz jakie miejsca warto odwiedzić razem ze zwierzętami!

 

Jak przewozić psa w aucie?

O ile transport kota czy królika nie jest większym problemem, o tyle podróż z psem jest znacznie trudniejsza. W zależności od tego jak duży jest nasz pupil warto wziąć pod uwagę kilka opcji. Jadąc na wakacje ze zwierzakiem samochodem, możesz przewozić go w trzech wariantach:

 

Klatka do transportu

Być może brzmi dość strasznie, a nasze wyobrażenie klatki wiąże się z ograniczeniem wolności jest to najbezpieczniejszy sposób transportu małych psów. Jest to tez bardzo wygodny sposób. Wystarczy przypiąć klatkę lub transporter pasami z naszym zwierzakiem na tylnym siedzeniu i ruszyć w podróż.

 

Pasy bezpieczeństwa

Dobry sposób do przewozu średnich i dużych psów. Polega na przymocowaniu szelek do siedzenia przy pomocy standardowego zapięcia lub uchwytów isofix. Pies w podróży przypięty pasami nie jest w stu procentach zabezpieczony, ale krótka smycz i szelki zapewnią pozostanie psa w stabilnej pozycji nawet podczas nieplanowanego hamowania.

 

Bagażnik

Jest to dobra opcja dla większych psów tylko jeżeli posiadamy samochód z dużą przestrzenią bagażową. Dodatkowo rozkładając na spodzie matę antypoślizgową mamy pewność, że jest to najbezpieczniejszy i najwygodniejszy sposób transportu zwierząt. Pamiętajmy jednak żeby bagażnik był pusty. Umieszczając tam razem ze zwierzęciem jakikolwiek bagaż narażamy go na niebezpieczeństwo!

 

Zwierzak w samolocie

Wybierając się na wakacje ze zwierzakiem samolotem koniecznie zapoznaj się z uwagami konkretnych linii lotniczych. Zasady i wymogi każdej z nich mogą się nieznacznie różnić co może stwarzać problem podczas wylotu. Zwierzak może podróżować na trzy sposoby:

 

W kabinie pasażerskiej

Jest to idealna opcja na wakacje z psem do 8kg (waga liczona razem z pojemnikiem, w którym zwierze jest przewożone). Oprócz psów na pokładzie mogą być przewożone jako bagaż pasażerski również koty.

 

Luk bagażowy

W ten sposób podróżować muszą koty i psy powyżej 8kg z klatką oraz pozostałe zwierzęta niezależnie od wagi i rodzaju.

 

Lot w samolocie cargo lub transport drogowy po UE

Tak muszą podróżować zwierzęta o dużych rozmiarach lub niedopuszczone do podróży w liniach pasażerskich. Tego typu przewóz możemy porównać do usług kurierskich.

 

Jeżeli planujemy wakacje ze zwierzęciem poza granicami kraju oprócz książeczki zdrowia z uwzględnionymi szczepieniami konieczny będzie paszport oraz wszczepiony czip.

 

Urlop ze zwierzakiem

Niezależnie od tego czy wybieramy się w daleką podróż samolotem czy planujemy wakacje ze zwierzakiem w kraju, zanim przystąpisz do rezerwacji sprawdź dokładnie warunki pobytu. Choć ilość miejsc gdzie możesz w okresie letnim zamieszkać ze zwierzakiem jest coraz większa, warto zwrócić uwagę czy akurat nasz wybór się do takich zalicza. Świetny sposób na znalezienie odpowiedniego noclegu oferuje portal https://www.doginclusive.com/. Strona ta posiada przejrzystą mapkę, na której widnieją oznaczone ośrodki oraz hotele w których możemy zagościć razem z psem. Klikając w wybrane miejsce możemy obejrzeć zdjęcia oraz wysłać zapytanie rezerwacyjne. Dodatkowo strona ma opcję udogodnień dla naszych czworonożnych przyjaciół. Wyszukując nocleg mamy możliwość wyboru oczekiwań, które stawiamy wobec hotelu. Mogą to być: brak opłaty za pobyt zwierzaka, możliwość wypuszczenia go bez smyczy na terenie ośrodka, psia plaża czy weterynarz w okolicy.

Często zdarzają się sytuacje, kiedy wyjeżdżając na wakacje nie mamy możliwości zapewnić naszemu zwierzęciu należytej opieki. Ludzie posuwają się do porzucania czy nawet zabijania niczemu winnych czworonogów. Wakacje to czas odpoczynku i relaksu, jednak nawet gdy nasz zwierzak staje się komplikacją, nie mamy prawa go krzywdzić! Jest wiele alternatyw takich jak opieka bliskich, sąsiadów lub hotele dla zwierząt. Dobrym wyjściem jest również zabranie naszego pupila razem z nami. Wbrew pozorom i powszechnym przekonaniom, zwierzak nie jest problemem ani komplikacją podczas wyjazdu jeżeli tylko odpowiednio się do tego przygotujemy.

 

Jeżeli zainteresował Cię nasz artykuł, koniecznie sprawdź również poprzedni:

https://www.erodzic.pl/drinki-dla-dzieci/

 

Agnieszka Wilkosz           

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *