Żłobek Montessori w Warszawie – co oferuje i dlaczego warto wybrać tę metodę opieki nad dzieckiem?

Żłobek Montessori w Warszawie – co oferuje i dlaczego warto wybrać tę metodę opieki nad dzieckiem?

Artykuł sponsorowany

Żłobki Montessori cieszą się dużym powodzeniem wśród rodziców, szukających alternatywy dla tradycyjnych placówek. Są to miejsca przyjazne maluchom, wspomagające ich wszechstronny rozwój, traktujące każdego małego człowieka indywidualnie i z należytym szacunkiem dla jego potrzeb. Co oferuje żłobek Montessori? Dlaczego warto wybrać tę metodę opieki nad dzieckiem? Wyjaśniamy.

Czym jest i co oferuje żłobek Montessori?

Żłobek Montessori w Warszawie to placówka opieki nad dziećmi, stosująca w swojej pracy filozofię włoskiej lekarki Marii Montessori. Zgodnie z jej założeniami, dziecko jest ciekawym świata człowiekiem, dysponującym olbrzymimi kompetencjami do zdobywania wiedzy i rozwoju. Podstawowym zadaniem opiekunów, którzy stosują się do tej filozofii, jest udzielanie maluchowi niezbędnego wsparcia w samodzielności i wprowadzanie motywów, które mają na celu inspirować go do dalszej eksploracji. W związku z powyższym, Montessori metoda polega na rozwijaniu naturalnych zdolności dziecka. Żeby było to jednak możliwe, konieczne jest stworzenie maluchowi odpowiedniego środowiska do nauki i zabawy. Więcej na temat filozofii Marii Montessori, można przeczytać tu: https://www.go-montessori.pl/montessori, do czego zachęcamy.

W żłobku Montessori dziecko ma możliwość swobodnego wybierania odpowiadających mu aktywności, co pozwala na naturalne rozwijanie jego umiejętności i zainteresowań. Panuje tu ład i harmonia, a pomoce dydaktyczne (zabawki) są dobierane w taki sposób, aby wzbudzać ciekawość u maluchów i angażować ich umysły do rozwiązywania napotkanych trudności. W żłobkach Montessori przykłada się również dużą wagę do życia w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, a także świadomego żywienia. Równie ważną kwestią jest wychowanie w duchu rodzicielstwa bliskości, o czym więcej można poczytać tutaj: https://www.go-montessori.pl/wychowanie-w-bliskosci.

Dlaczego warto postawić na metodę Montessori w wychowaniu dziecka?

Wielu rodziców ma pewne obiekcje, jeśli chodzi o tę formę edukacji najmłodszych. Swoje obawy tłumaczą nierzadko tym, iż maluch otrzymuje zbyt wiele przestrzeni na samodzielność. Kojarzy się to z brakiem wystarczającej uwagi poświęcanej najmłodszym. Warto jednak wiedzieć, że w żłobku Montessori dzieci nie są pozostawione samym sobie. Opiekują się nimi wykwalifikowani pedagodzy, którzy bacznie obserwując podopiecznych, wychwytują ich fazy wrażliwe, a także proponują rozmaite aktywności, których celem jest pogłębianie zdobytych już umiejętności. Maluchy w tego typu placówce uczą się samodzielności i niezależności, a także zyskują szansę na pielęgnowanie swojej indywidualności, rozwijanie empatii i poszerzanie wiedzy na temat świata. Z przykładową ofertą takiego żłobka, można zapoznać się tu: go-montessori.pl. Dostępne są tam wszelkie niezbędne informacje o cenniku przedszkola żłobka Montessori, a także opis korzyści.

Jaki żłobek Montessori w Warszawie wybrać?

W Warszawie dostępna jest szeroka oferta placówek opieki nad dziećmi, stosujących w swojej pracy metodę Montessori. Jednym z polecanych miejsc, które zapewnia maluchom doskonałą opiekę i wszechstronny rozwój, jest Go Montessori. To placówka z doskonałym wyposażeniem, zatrudniająca wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną i prowadząca zajęcia w dwóch językach. Żłobek dwujęzyczny w Warszawie (https://www.go-montessori.pl/dwujezycznosc) to możliwość zapewnienia swojemu dziecku tego co najlepsze, dla jego rozwoju.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *