Asystent ciąży, czyli idealna aplikacja dla ciężarnych?

Asystent ciąży, czyli idealna aplikacja dla ciężarnych?

Jeśli niedawno dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży, to przed Tobą okres niesamowitych zmian w ciele i czas na przygotowanie siebie, rodziny i domu na przyjście na świat maluszka. Z pewnością jesteś ciekawa, jakie wyzwania czekają Cię w kolejnych tygodniach ciąży. Warto zainstalować specjalną aplikację pomocną w ciąży. Sprawdź, co oferuje bezpłatna aplikacja Asystent ciąży.

Cotygodniowe informacje od Asystenta ciąży

Każdy tydzień ciąży to kolejne etapy rozwoju Twojego dziecka. Aplikacja Asystent ciąży oferuje informacje odnośnie rozwoju maluszka w postaci wiadomości od dziecka. Dowiesz się, które narządy aktualnie się rozwijają. Pojawiają się też ciekawostki biologiczne i porównanie wielkości dziecka do warzyw lub owoców. Dowiesz się, jaka jest jego przybliżona waga i długość.

Program podpowie Ci także, jakie badania warto zrobić w każdym kolejnym tygodniu ciąży. Przybliży Ci zmiany, które aktualnie zachodzą w Twoim ciele i na co trzeba szczególnie zwrócić uwagę. Wskaże dolegliwości, które mogą się pojawić i dzięki temu będziesz mieć pewność, że to zupełnie normalne i nie dzieje się nic nieprawidłowego.

Przygotowania do porodu

W aplikacji jest specjalna zakładka, w której możesz zaznaczać skompletowane przedmioty przydatne podczas porodu i pobytu w szpitalu. Predefiniowaną listę możesz edytować, dodawać swoje własne propozycje, usuwać elementy, których nie chcesz ze sobą wziąć. W ten sposób wiesz, co jeszcze potrzebujesz dokupić, a co zostało już spakowane. Twórcy programu pomyśleli o wszystkich aspektach porodu. Są tutaj rzeczy przydatne mamie w trakcie akcji porodowej, a także wszystko dla maluszka – od ciuszków i pieluszek po fotelik niezbędny, by bezpiecznie dojechać do domu. Będąc w sklepie od razu możesz sprawdzić, za czym jeszcze warto się rozejrzeć.

Informacje medyczne w Asystencie ciąży

Program oferuje kalkulator bezpiecznego przybywania na wadze. Na podstawie Twojej wagi sprzed ciąży i wzrostu dowiesz się, ile przeciętnie powinnaś ważyć w kolejnych tygodniach. Możesz wprowadzać cotygodniowe pomiary wagi, by skonsultować je z lekarzem. Jest również zakładka do zapisywania wartości ciśnienia. To bardzo ważne parametry, których każda mama powinna pilnować. Waga przyszłej matki ma wpływ na wystąpienie nadciśnienia ciążowego, cukrzycy ciążowej i przedwczesnego porodu. Z kolei nieprawidłowe ciśnienie to ryzyko stanu przedrzucawkowego lub zespołu HELLP. Dlatego te dwie wartości należy regularnie sprawdzać i odnotowywać wartości, by mieć pewność, że nie wystąpiły żadne gwałtowne zmiany.

Asystent ciąży w mediach społecznościowych

Program oferuje grupę wsparcia dla kobiet, których termin porodu jest zbliżony do Twojego. Aplikacja zrzesza przyszłe i świeżo upieczone mamy na Instagramie i Facebooku. Klub Szczęśliwej Mamy organizuje webinary np. z fizjoterapeutkami uroginekologicznymi czy doradcami laktacyjnymi. Pojawiają się posty z poradami od położnej, informacjami od pediatry i spotkania z psychologiem. Informacje są przydatne zarówno dla kobiet w ciąży, jak i tych już po porodzie. Pod postami często rozpoczynają się dyskusje dotyczące omawianego tematu. Tutaj możesz uzyskać odpowiedzi od kobiet, które zmagają się z tymi samymi problemami.

Ciekawe artykuły

Asystent ciąży zawiera bazę artykułów na tematy ciążowe i okołoporodowe.  Dowiesz się dużo na temat pielęgnacji maluszka, karmieniu piersią czy o probiotykach i probiotykoterapii w okresie ciąży i wczesnego macierzyństwa. Są również wywiady z lekarzami i położnymi. Pod każdym artykułem możesz zostawić komentarz ze swoją opinią. Jeśli jakiś temat mocniej Cię nurtuje, to zadaj tutaj pytanie. Bardzo często na wiadomości odpisuje położna albo inne mamy. Dodatkowo na podanego przy instalacji maila przychodzą ciekawostki od twórców aplikacji.

Pomimo tego, że program jest bezpłatny, to oferuje wiele przydatnych funkcji. Co tydzień możesz celebrować przybliżanie się do dnia porodu i zapoznać z informacjami, jak już wygląda Twój dzidziuś i ile może już ważyć. Ułatwia przejście przez okres ciąży i przypomina o koniecznych badaniach.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *