Praktyczny otulacz niemowlęcy do wózka

Praktyczny otulacz niemowlęcy do wózka

Przygotowując wyprawkę dla dziecka, warto zwrócić uwagę na otulacze niemowlęce. Jeśli pragniecie zagwarantować Waszemu maleństwu błogi sen przez całą noc, to dobrym pomysłem będzie rezygnacja z kocyka na rzecz czegoś skuteczniejszego.

Śpiworek zapewni spokojną noc zarówno dziecku, jak i rodzicom. Maluch się nie odkryje, a rodzice nie będą musieli sprawdzać, czy szkrab nie marznie. Bardzo istotna zaleta śpiworków do spania to także ograniczenie możliwości uduszenia się dziecka pod przykryciem.

Maluch może w czasie snu przykryć głowę kocykiem czy kołderką. Otulacz eliminuje ten problem i zapewnia komfortowy sen.

Na co zwrócić uwagę wybierając śpiworek dla dziecka?

Wybierając kocyk lub otulacz nie można zapominać, że delikatna skóra dziecka potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji cały czas, także podczas snu. Niezwykle istotne jest również kwestia zastosowanych materiałów. Okrycie powinno być uszyte z wysokiej jakości, oddychającej tkaniny, dzięki czemu dziecko nie przegrzeje się w czasie snu. Zastosowane w produkcji śpiworków materiały powinny zapewniać właściwą cyrkulację powietrza.

Naturalne tkaniny również znacznie zmniejszają ryzyko wystąpienia alergii. Firma Love to dream wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców, proponując śpiworki znakomitej jakości, spełniające restrykcyjne normy i wielokrotnie nagradzane.

Wiek i potrzeby dziecka

Kiedy w domu pojawia się noworodek to głównie spokojnie leży, a spacery zdarza mu się przesypiać. Idealny dla niego będzie otulacz do wózka. Maluszek będzie się w nim czuł spokojnie i bezpiecznie.

Zupełnie inne potrzeby ma niemowlak, a inne energiczny roczniak czy dwulatek. Ten starszy, szybko przemieszczający się o własnych siłach żywioł to już całkiem inna historia. Można by pomyśleć, że w tym przypadku o wiele praktyczniej jest zainwestować w dobrze ocieplany kombinezon i kocyk. Oczywiście tak, ale tutaj znakomicie sprawdzi się też śpiworek z nogawkami dla większych dzieci.

Obydwa modele – zarówno dla niemowlaków,  jak i dla starszaków, nadają się do użytkowania w domu i na spacerach.

Otulacz niemowlęcy niezastąpiony na spacerach

Fakt, że temperatury nas nie rozpieszczają, a zimowa czy jesienna aura nie zachęca do wyjścia z domu, wcale nie oznacza przesiadywania z maluchem w domu. Wbrew przeciwnie!

Warto zainwestować w śpiworek znakomitej jakości, aby nawet w największe mrozy nasz maluch nie zmarzł ani się nie przegrzał. Otulacz ogrzewa maluszka i zapewnia mu ciepło. To wygodny i praktyczny sposób na szybkie ubranie malucha przed wyjściem z domu. Śpiworek z powodzeniem zastąpi kombinezon. Dzięki tym zaletom śpiworek do wózka stanie się uniwersalnym dodatkiem nadającym się do użytkowania zarówno w domu, jak i poza nim.

Stonowane kolory otulaczy spodobają się wielbicielom skandynawskich bieli i szarości. Takie delikatne barwy będą pasowały do wszystkich wózków czy łóżeczek dziecięcych, nie będą też odwracały uwagi malucha.

Na to uważaj używając śpiworka do wózka

Troskliwi rodzice często popełniają jeden błąd, korzystając z otulaczy. Jest to dodatkowe ciepłe ubieranie dziecka wewnątrz lub przykrywanie śpiworka z zewnętrznej strony. Zdarza się także ubieranie dziecka w kombinezon i wkładanie do śpiworka.

Właściwy śpiworek zapewnia idealną temperaturę i nie potrzebuje dodatkowego wsparcia, natomiast maluszka (zwłaszcza noworodka) bardzo łatwo można przegrzać, co może zagrażać jego zdrowiu.

Dziecko otulone śpiworkiem powinno być lżej ubrane i dobrze trzymać się zasady, by niemowlę ubierać tylko o jedną warstwę ubrań więcej niż siebie no, chyba że wybieramy się na jogging z wózkiem to wtedy nie ma się co tym sugerować.

Kolejny błąd to wybieranie otulacza lub kombinezonu zapinanego na guziki. Doświadczony rodzic raczej nie będzie sobie tak utrudniał życia, ale początkujący może tak nieświadomie wybrać.

Ubranie siebie, dziecka i zapięcie guzików w otulaczu czy kombinezonie może skutecznie zniechęcić przed wyjściem gdziekolwiek. Jeśli dodamy do tego maluszka, który nie należy do cierpliwych egzemplarzy czekających spokojnie na wyjście, to mamy przepis na ogólną frustrację rodzica i dziecka. Na szczęście na rynku dostępne są już otulacze znacznie prostsze w obsłudze – śpiworki do wózka na zamek. Dobry otulacz do wózka znajdziesz tutaj.

 

 

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *