Jak chronić dziecko przed słońcem?

Jak chronić dziecko przed słońcem?

Ochrona skóry przed działaniem słońca to niezwykle ważna kwestia, o której często zapominamy. Prowadzi to do niebezpiecznych sytuacji, których można uniknąć, stosując chociażby podstawowe środki ochrony. Jako że sezon wakacji rozpocznie się już lada dzień, przygotowaliśmy dla Was poradnik na temat środków, które pomogą Wam i waszym dzieciom przetrwać wakacje bez nieprzyjemności związanych z długotrwałą ekspozycją na szkodliwe działanie słońca. Jak chronić dziecko przed słońcem? Przeczytaj!

Jak chronić skórę dziecka przed słońcem?

Ochronę przed słońcem rozpoczynamy od skóry. To właśnie ona, ze względu na powierzchnię, jaką zajmuje, jest najbardziej podatna na szkodliwe promienie. Warto tu zaznaczyć, że ochrona skóry przed słońcem jest niezbędna szczególnie do 3 roku życia, kiedy to dziecko nie posiada żadnych mechanizmów obronnych w stosunku do promieni UV. Podstawową ochroną jest oczywiście prewencja, czyli nieprzebywanie na słońcu, kiedy to znajduje się w zenicie (11-15 godzina). Oprócz tego powinniśmy spacerować z dzieckiem, jak najbardziej zacienioną trasą. W przypadku, gdy słońca nie da się uniknąć, należy sięgnąć po krem z filtrem. Jakim? Najlepiej jak najmocniejszym, chociaż w większości przypadków sprawdzi się krem z filtrem 30.

Jak chronić oczy dziecka przed słońcem?

Jak chronić dziecko przed słońcem?Przechodząc do ochrony oczu, musimy powiedzieć sobie jedno: noszenie czapki z daszkiem czy kapelusza, co prawda chroni głowę przed przegrzaniem, a oczy przed rażącym światłem, ale nie zatrzymuje w żadnym stopniu promieni UV. Aby chronić oczy dziecka przed ich szkodliwym wpływem musimy sięgnąć po okulary przeciwsłoneczne. Nie wystarczą tutaj jednak zwykłe okulary z pobliskiego kiosku. Musimy zadbać o  to, aby zawierały one odpowiedni filtr, bo bez niego nie zyskujemy zupełnie nic, a przeświadczenie o ochronie, której tak naprawdę nie ma może bardzo zaszkodzić maluchowi.

Jak chronić niemowlę przed słońcem?

Na sam koniec zostawiliśmy ochronę niemowląt. Jeżeli spacerujemy z niemowlakiem w wózku, to warto do niego zamontować odpowiednią parasolkę, która zapewni kruszynce cień i przepływ powietrza, czego nie zawsze można powiedzieć o rozkładanych gondolkach. Pomimo parasolki nie zapominaj o kremie z filtrem, należy go nałożyć na odkryte partie ciała. Dodatkową ochroną mogą okazać się specjalne ubrania z wszytym filtrem UV. Jest to wygodne i skuteczne rozwiązanie. Mamy nadzieje, że wiesz już jak chronić dziecko przed słońcem, udanych spacerów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *