Jak nauczyć dziecko posługiwania się językiem obcym? Sprawdzone sposoby!

Jak nauczyć dziecko posługiwania się językiem obcym? Sprawdzone sposoby!

Pomimo tego, że w dzisiejszych czasach dysponujemy naprawdę wieloma technikami nauki języków obcych w przypadku, wszystkie łączy jedno. Mianowicie, jeśli zapytasz, jak opanować drugi lub obcy język w stopniu naprawdę dobry, odpowiedź w każdym z tych podejść będzie podobna – wystarczy po prostu używać go regularnie. Tak więc kluczem do udanej nauki dowolnego języka obcego jest ekspozycja i używanie tego na co dzień. Jak dokonać takiego sposobu? 

Jeśli chodzi o naukę języka obcego w szkole podstawowej, oznacza to, że same zajęcia nie wystarczą, tzn. jeśli dziecko nie ma już kontaktu z językiem po szkole, wszystko, czego się nauczyło, wkrótce zacznie zanikać. Dotyczy to wszystkich przedmiotów szkolnych, a w szczególności języków obcych. Jest na to jednak metoda – odpowiednie zajęcia pozalekcyjne w renomowanej szkole języka angielskiego dla dzieci. To wtedy jest czas, kiedy dzieci mogą w praktyce rozmawiać w innym języku i ćwiczyć swoje umiejętności komunikacjne. 

Jak pomóc najmłodszym w płynnym mówieniu po angielsku?

Jak zachęcić dziecko do nauki języka angielskiego? Przede wszystkim trzeba stworzyć ku temu dogodną okazję. Dziecko nie będzie mówić samo z siebie, ale w sytuacji, gdy będzie mieć do czynienia z osobą z zagranicy lub znajdzie się na wakacje, z pewnością chętniej użyje angielskich słówek, np. żeby kupić coś do picia lub poprosić o lody. Warto więc zachęcić dziecko do używania słów, których się uczy i to możliwie jak najczęściej. W końcu najlepszym sposobem na przyswojenie obcego języka jest jego używanie.

Tutaj naprawdę bardzo ważna jest systematyczność. Pomogą w tym odpowiednie zajęcia, choćby takie jak prowadzone w Baby English Center – szkole języka angielskiego dla dzieci w Łodzi. To najlepsza oferta na rynku, która skierowana jest zarówno do najmłodszych (są dedykowane zajęcia dla dzieci w wieku od 2 do 3 lat), jak i tych najstarszych.

Jak wygląda dobre środowisko do nauki języka angielskiego?

Co zrobić, żeby nauka dziecka przebiegała naprawdę w dobry sposób? Są trzy żelazne zasady, których warto przestrzegać, Jakie są?

  • Dziecko powinno czuć się bezpiecznie. Musi w przyjaznych i chronionych warunkach uczyć się drugiego języka. Warto postawić na zajęcia poza szkołą, które będa prowadzone w całkowicie naturalny sposób – czyli podobnie do tego, jak przyswoiło dziecko swój język ojczysty. 
  • Musimy chwalić i nagradzać dziecko za wszystko, co robi dobrze. Jeśli napotka przeszkodę, ważne jest, aby je wspierać i wspólnie pokonywać trudności. 
  • Jeśli czujesz, że dziecko jest zmęczone, pozwól mu odpocząć i cieszyć się innymi zajęciami. Po prostu nauka języka obcego poza klasą powinna bardziej przypominać zabawę niż formalną edukację.

Co jeszcze możesz zrobić?

Bardzo dobrym pomysłem na naukę języków jest także podrózowanie – nie bój się i, kiedy jesteś za granicą, pozwól swojemu dziecku swobodnie rozmawiać z innymi ludźmi. Oczywiście, miej wszytsko pod kontrolą, ale daj też możliwość sprawdzania swoich możliwości w praktyce. Każde dziecko czerpie olbrzymią przyhemność z pokładanego w nim zaufania – kiedy może swoje indywidualne zdolności testować. Oczywiście, do niczego nie zmuszaj i jak dziecko się wstydzi – nie naciskaj (może to dać efekt odwrotny do zamierzonego!), ale pozwalaj na próbowanie, jeżeli taka ochota jest 🙂

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *