Szczelny kosz na pieluchy wielorazowe

Szczelny kosz na pieluchy wielorazowe

Organizując kącik dla noworodka w swojej sypialni, rodzice mają wiele istotnych decyzji do podjęcia. Wybór łóżeczka, przewijaka i miejsca na artykuły higieniczne malucha. Po pojawieniu się na świecie dziecka, będzie to najintensywniej używane miejsce w domu.

Miejsce snu, przebierania i zmiany pieluszek powinno być komfortowe i jak najbardziej użyteczne. Dlatego warto dużo wcześniej przemyśleć kwestię doboru gadżetów nieco ułatwiających życie młodych rodziców.

Jednym z nich jest kosz na pieluchy. Warto go mieć, czy jest tylko zbędnym elementem wyprawki? Podpowiadamy, do czego służy i dlaczego dobrze jest się w niego zaopatrzyć.

Czym jest kosz na pieluchy i do czego służy?

Kosz na pieluchy pozwala rodzicom przechowywać zużyte pieluszki w jednym miejscu w celu późniejszego ich zutylizowania w zbiorczym kontenerze poza domem. Krótko mówiąc jest koszem na śmieci lepszej generacji, przystosowanym do gromadzenia tego typu odpadów.

W sposób szczególny zatrzymuje nieprzyjemny zapach zużytych pieluszek w swoim wnętrzu. Dzięki czemu nie unosi się wokół niego nieprzyjemna woń, która miałaby miejsce w przypadku zastosowania zwykłego kosza na śmieci.

Nie ma co ukrywać zabrudzone pieluszki niemowlęce potrafią nieprzyjemnie pachnieć. Każdy rodzic chciałby mieć kontakt z tym zapachem jak najkrócej. W odpowiedzi na tę potrzebę powstały specjalnie zaprojektowane kosze na pieluchy.

Podstawowe funkcje kosza na pieluchy

Podstawowym zadaniem kosza na pieluchy jest zatrzymanie nieprzyjemnego zapachu. W zależności od wybranego modelu system izolacji woni jest nieco inny.

Niektóre kosze działają na zasadzie owijania folią każdego pampersa w taki sposób, by szczelnie go odizolować. Inne modele koszy posiadają specjalnie opracowaną budowę. W taki sposób, by wrzucając pieluszkę do środka nie było konieczności otwierania zbiorczego pojemnika.

Kosze na pieluchy umożliwiają swoją obsługę jedną ręką. Wszystko po to, by zapewnić maluchowi bezpieczeństwo. Rodzic bez problemu może przytrzymać dziecko nawet podczas utylizacji zużytej pieluszki.

Zapełniony pojemnik powinien być łatwy w obsłudze i opróżnianiu. Dobrym wyborem jest kosz na pieluchy niewymagający zastosowania specjalnych wkładów.

O wiele wygodniejsze w użytkowaniu są modele umożliwiające stosowanie nawet zwykłych worków na śmieci. Przykładem tego jest kosz magic. Do jego użytkowania wystarczą zwykłe worki, które są łatwo dostępne i stosunkowo tanie.

Jak wygląda kosz na pieluchy?

Kosz na pieluchy jest widocznym elementem w wystroju pokoju maluszka, dlatego jego wygląd jest nie bez znaczenia.

Popularne modele mają pojemność 40 litrów i mieszczą około 25 zużytych pieluszek. Jest to odpowiednia ilość, która sprawia, że kosz nie wymaga częstego opróżniania. To ogromny plus, gdy nie trzeba nawet kilka razy dziennie wynosić jego zawartości.

Nowoczesny i estetyczny wygląd, to główne cechy, które powinny charakteryzować kosz na pieluchy. Dobrze, jeżeli jest dostępny w wielu wariantach kolorystycznych. Daje to możliwość łatwego dopasowania do wystroju wnętrza.

Kolor biały świetnie będzie pasować do modnych obecnie białych mebli. Szary odcień kosza na pieluchy będzie pasować do dodatków w tym samym odcieniu. Natomiast w pokoju dziewczynki najlepiej zaprezentuje się pojemnik w kolorze różowym.

Dodatkowo kosz na pieluchy powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów. Zapewni to estetyczny wygląd nawet po wielu miesiącach użytkowania. Cały mechanizm powinien działać płynnie bez zacinania. Kosz powinien być higieniczny i łatwy w utrzymaniu czystości.

Czy kosz na pieluchy jest niezbędnym gadżetem w wyprawce niemowlaka?

Co prawda można do utylizacji pieluszek stosować zwykły pojemnik na śmieci jednak kosz specjalnie do tego przystosowany jest lepszym wyborem.

Po pierwsze lepiej izoluje zapachy. Wyrzucając zużytą pieluszkę nie ma konieczności kontaktu z zawartością pojemnika. Jest to o wiele bardziej higieniczne. Kolejną zaletą jest estetyczny wygląd oraz możliwość obsługi jedną ręką. Jest to bezpieczne, łatwe i szybkie rozwiązanie.

W celu zminimalizowania kosztów warto wybrać model, w którym można zastosować zwykłe worki na śmieci. Efekt zatrzymywania zapachów będzie równie skuteczny, a samo użytkowanie wyniesie tyle co w wypadku zwykłego pojemnika.

Podsumowując kosz na pieluchy jest przydatnym gadżetem. Jego zakup wiąże się z dodatkowym wydatkiem, których jest mnóstwo przy dziecku.

Jednak jest to jednorazowy wydatek zapewniający komfort na wiele miesięcy. Możliwość skrócenia ekspozycji na nieprzyjemny zapach doceni nie jeden rodzic. Jest to bardzo duża zaleta, zwłaszcza w przypadku starszych dzieci.

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *