Suszarka do butelek i smoczków – po co?

Suszarka do butelek i smoczków – po co?

Przygotowując się na przyjście na świat potomstwa młody rodzic zaopatrza się w całą masę rzeczy i akcesoriów dla dziecka. Na górze list zakupów widnieją pieluchy, smoczki, butelki. Jednak czy którykolwiek z rodziców na tym etapie zastanawia się również nad tym, jak zadbać o higienę poszczególnych akcesoriów?

Suszarka do butelek i smoczków

Wraz z pierwszym umyciem butelki pojawia się pytanie „Co zrobić, żeby wysuszyć butelkę?”. Oczywiście można spróbować wysuszyć ją klasycznie, ręcznikiem. Czy jednak dotarcie nim do każdego miejsca wewnątrz butelki nie będzie problematyczne? Na szczęście, na rynku dostępne są już specjalne suszarki pomagające w wysuszeniu butelek i smoczków.

Skonstruowane są w ten sposób, aby bez problemu można było zawiesić na jej słupkach butelki, o każdej tak naprawdę wielkości. Czyż nie prezentuje się ładnie?

 

Dlaczego prawidłowe wysuszenie butelki jest ważne?

Częste i dokładne mycie butelek i smoczków jest niezwykle ważne dla bezpieczeństwa i zdrowia małych pociech. Każdy kochający rodzic dba o to, żeby jego dziecko korzystało z czystych akcesoriów.

Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że poza myciem bardzo istotny jest również proces suszenia. Wilgoć gromadząca się wewnątrz takiej butelki lub smoczka jest znakomitym miejscem dla rozmnażania się bakterii.

 

Po co używać suszarek specjalnie przeznaczonych dla butelek i smoczków?

Gdy już zrozumiemy jak ważne jest dokładne wysuszenie akcesoriów dziecka pojawia się pytanie czy naprawdę warto zainwestować w specjalną suszarkę? Czy nie wystarczy do tego ręcznik, albo suszarka do zwykłych naczyń, która przecież stoi już w kuchni?

Otóż, ręcznik jest mało praktyczny. Dotarcie do każdej kropelki wody w butelce jest niemałym problemem. Poza tym trzeba by cały czas pilnować tego, aby ręcznik był nowy, świeżo wyprany.

Ręcznik używany wielokrotnie jest siedliskiem bakterii i zarazków. Niestety, nawet regularna zmiana ręczników nie zapobiegnie drobnym kłaczkom, które materiał może zostawić wewnątrz butelki.

Wszystko to trafi potem do buzi naszego dziecka. Suszarka używana wraz z naczyniami dorosłych również nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zlew kuchenny stanowi w domu jedno z największych siedlisk bakterii.

Bardzo podobnie wygląda sytuacja suszarek kuchennych, w których często suszące się naczynia powodują wilgoć i szybki rozwój zarazków. Właśnie dlatego najlepiej zadbać o to, aby dziecko miało swoją własną suszarkę, która nie będzie miała kontaktu z naczyniami dorosłych.

 

Cechy suszarki nanobebe

Ociekacz do butelek i smoczków nanobebe posiada specjalne i bardzo praktyczne widełki w dwóch rozmiarach, na których zmieszczą się wszystkie rozmiary butelek oraz smoczków.

Widełki są również wyjmowane, dzięki czemu można dostosować suszarkę do swoich potrzeb, rozmieszczając widełki w dowolny sposób. Po zakończeniu suszenia można je wyjąć, co pozwoli zaoszczędzić miejsce oraz uchronić przed gromadzeniem się kurzu.

Kolejną zaletą jest fakt, że suszarka posiada wyjmowaną tacę ociekową zbierającą nadmiar wody. W łatwy i szybki sposób można ją opróżnić, a następnie umyć.

Otwarta konstrukcja suszarki wpływa na szybki proces suszenia. Posiada również specjalnie zaprojektowany system odpowietrzania, dbając o to, aby wilgoć ulatniała się na zewnątrz i nie gromadziła w suszarce, co wpływałoby na rozwój bakterii.

Suszarka jest super płaska, zajmuje bardzo mało miejsca. Ponadto wygląda bardzo schludnie i nowocześnie. Na pewno nie sprawi wrażenia bałaganu. Dobra wiadomość dla fanów korzystania ze zmywarki – suszarka przystosowana jest do mycia na górnej półce zmywarki.

 

Jak korzystać z suszarki nanobebe?

Należy pamiętać, aby przed pierwszym użyciem dokładnie umyć i wyparzyć wszystkie elementy suszarki. Należy zanurzyć je w świeżo zagotowanej wodzie na około 5 minut. Zanim przejdzie się do montażu poszczególnych części trzeba upewnić się, że wszystkie elementy są suche.

Dla zachowania maksymalnej higieny bezwzględnie należy, aby przed każdym skorzystaniem z ociekacza umyć dokładnie dłonie, zapobiegnie to przenoszeniu się na suszarkę bakterii. Ponadto przed każdym użyciem ociekacza należy go dokładnie umyć i wysuszyć. Do mycia wystarczy ciepła woda z dodatkiem mydła. Można także skorzystać ze zmywarki.

Smoczki, butelki, laktatory należy wieszać na albo pomiędzy widełkami dołączonymi do suszarki.

 

Zrozumienie, że równie ważne co mycie akcesoriów dla dziecka jest ich prawidłowe wysuszenie, stanowi klucz do zdrowia dziecka. Warto zadbać o odpowiedni sprzęt, który zadba o bezpieczeństwo malucha.

Suszarka do butelek i smoczków jest sprzętem bardzo praktycznym, wygodnym i przydatnym. Bez wątpienia będzie najlepszym i najbardziej rozsądnym wyborem, jeśli chodzi o suszenie akcesoriów. Pamiętajmy, że organizm małego dziecka nie wytworzył jeszcze dużej odporności, dlatego tak ważne jest przestrzeganie wszystkich zasad higieny.

Źródło: https://www.nanobebe.pl

 

 

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *