Zabawki domowej roboty

Zabawki domowej roboty

Zabawki to jeden ze stałych elementów dzieciństwa. Ulubione pluszaki, samochody czy lalki to coś, co zostaje z nami na długie lata i coś, co wspominamy długo po wejściu w życie dorosłe. Zabawa przy użyciu zabawek jest lepsza niż bez i nie trzeba ekspertów, żeby to potwierdzić. Niestety dziś rynek zalewają niewyobrażalne ilości zabawek niewartych uwagi. Drogie, niskiej jakości, nieciekawe – wybranie odpowiedniej zabawki może przysporzyć nam wiele problemów. Co ciekawe wiele mam i młodych ojców interesuje się ostatnimi czasy wszelką formą DIY (do it yourself) tworząc co tylko się da przy użyciu materiałów dostępnych w domu. Nie inaczej jest z zabawkami i jeśli starczy nam cierpliwości i posiadamy, chociaż minimalne zdolności manualne, możemy zapewnić naszemu skarbowi odrobinę frajdy z własnoręcznie wykonanych zabawek. Chcesz wiedzieć jak zrobić zabawki domowej roboty? Zapraszamy do lektury!

Z czego robić zabawki dla dzieci?

Zabawki domowej robotyPlanując stworzenie zabawki dla naszego dziecka musimy najpierw zastanowić się nad tym, czym maluch lubi się bawić. Stworzenie odpowiedniej zabawki pozwoli zaangażować szkraba i dać mu odrobinę radości bez praktycznie żadnych kosztów. Dzieje się tak dlatego, że często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego ile ciekawych materiałów mamy we własnych domu. Nie zawsze jednak widzimy dla nich zastosowanie. Takim przykładem są np. kartony, gazety czy opakowania po produktach spożywczych. Odpowiednie ich wykorzystanie pozwoli nam na zbudowanie fajnej zabawki, która zajmie malucha nawet na kilka godzin. Wszystko zależy od naszej kreatywności i od tego ile pracy włożymy w to, aby nasza zabawka była atrakcyjna.

Jak zrobić własnoręcznie zabawkę dla dziecka?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, najważniejszy jest pomysł. Ten wpada z reguły sam i wynika często z obserwacji dziecka i zauważenia tego, co lubi najbardziej. Absolutnie najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest miś, który ma dużą szansę na stanie się ulubioną zabawką zarówno w przypadku chłopca, jak i dziewczynki. Do zrobienia takiego misia możemy wykorzystać stare ubrania i parę guzików. Wystarczy prosty projekt i jakieś miękkie wypełnienie (może być np. ze skarpetek lub po prostu waty) i możemy dać życie wspaniałej zabawce. Uszycie takiego misia to nie żadna wielka filozofia, chociaż pewna wprawa z nitką jest jak najbardziej wskazana.

Innym ciekawym pomysłem są zabawki z kartonów. Dla chłopca można przygotować prawdziwy bolid formuły jeden z kilku całych kartonów i kierownicy z pokrywki na garnek lub plastikowego talerza. Z kolei zabawki domowej roboty dla dziewczynki to wszelkiego rodzaju elementy potrzebne do zabawy w dom. Z kartonu można wykonać meble, mały domek czy chociażby stragan targowy.

Zabierając się za tworzenie zabawek, pamiętajmy, aby umieścić w nich trochę własnego serca. Duża estetyka, ozdoby i wszelkiego rodzaju urozmaicenia sprawią, że zabawka spodoba się maluchowi jeszcze mocniej. A jeżeli dojdzie do tego, że zabawka przestanie bawić, można będzie wyrzucić ją bez wyrzutów sumienia, ponieważ nie tracimy nic oprócz chwili, którą spędziliśmy na jej stworzeniu, która z pewnością zwróciła się w postaci zadowolenia potomka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *