Miejsca, które Twoje dziecko chciałoby odwiedzić

Miejsca, które Twoje dziecko chciałoby odwiedzić

Zabawa z dzieckiem to dziesiątki wspaniałych chwil, które nie rzadko wspominamy przez całe życie. Zadbanie o odpowiednie warunki podczas zabawy może zagwarantować dziecku nie tylko atrakcję w postaci wspólnego bawienia, ale również rozwój w sferze socjalnej i psycho-ruchowej. Dzieje się tak, ponieważ każda chwila spędzona wśród ludzi jest dla dziecka okazją do chłonięcia umiejętności, słownictwa, zachowań i wielu innych. Nie zapominajmy, że to właśnie przez obserwację i naśladownictwo nasze pociechy uczą się najszybciej. Sytuacja ta będzie trwała długo, a dziecko zapragnie coraz to dalszych podróży i wypraw, koniecznie pod opieką mamy i taty. Wybór odpowiedniego miejsca na spacer może pokazać dziecku wiele rzeczy o świecie i rozbudzić jego ciekawość do poznawania coraz to nowych tajemnic. Dziś podpowiemy, gdzie warto zabrać dziecko i gdzie dziecko chciałoby iść, szczególnie w okresie kilkuletnim.

Place zabaw królestwem dziecka

Zaczynamy od czegoś absolutnie klasycznego, czyli placów zabaw. Wspólne zabawy na placu z innymi dziećmi to wręcz kopalnia interakcji i umiejętności, które dziecko może obserwować i się nauczyć. Dzielenie czasu wolnego z rówieśnikami ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój oraz uspołecznienie dziecka. Pozwala mu ono w przyszłości łatwiej i szybciej nawiązywać nowe kontakty. To bardzo ważne, gdyż dzieci izolowane od innych kilkulatków często bywają ciche i małorozmowne.

Coś z dzikiej beczki, czyli ZOO

KDziecko chce iść do cyrkuolejnym wspaniałym miejsce na zabranie malucha jest ogród zoologiczny. Kilkuletnie dzieci z łatwością poradzą sobie z kilkugodzinnym spacerem po arcyciekawym ZOO, co jednak nie zwalnia nas ze szczególnej opieki. ZOO ma do zaoferowania dzieciom i rodzicom wiele atrakcji, które z pewnością wpływają pozytywnie na rozwój edukacyjny dziecka. Co innego jest zobaczyć żyrafę na żywo, a co innego narysowaną w elementarzu czy uwiecznioną na plakacie w szkole, czy przedszkolu.

Cyrk magia dzieciństwa w najczystszej postaci

Na sam koniec zostawiliśmy sobie cyrk i to jak bardzo trafionym jest on pomysłem. Większość z nas sięgając pamięcią do wczesnego dzieciństwa, z pewnością przypomina sobie, chociażby jedną wizytę w cyrku. To miejsce magii, śmiechu i radości od zawsze przyciągało całe rodziny i oferowało rozrywkę na najwyższym poziomie. Dziecko w cyrku ma okazję co chwilę zaciekawić się nowym elementem programu, który z reguły zawiera występy zwierząt, magików, akrobatów czy klaunów.

Próbują wysnuć jednolitą zasadę zabierania dzieci gdziekolwiek, powinniśmy, co jakiś czas przypomnieć sobie swoje czasy młodzieńcze i to, gdzie my chcieliśmy iść w tym wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *