5 sposobów na udany weekend z dzieckiem.

5 sposobów na udany weekend z dzieckiem.

Gdy po całym tygodniu pracy, szkoły czy też przedszkola przychodzi piątkowe popołudnie, czuć wyraźne rozluźnienie atmosfery w domu. Zakładamy wygodny dres, robimy sobie dobrą kawę i myślimy o tym jak spędzić czas w najbliższych, wolnych dniach. Gdzie zatem warto wybrać się z naszym dzieckiem podczas weekendowego wypoczynku? A jeśli postanowimy zostać w domu to jak zorganizować czas? Oto kilka propozycji:

1. Krótka wycieczka za miasto. Na taką wyprawę trzeba tylko spakować kilka najpotrzebniejszych rzeczy. Kanapki, coś do picia i piłkę do gry. Można też zabrać ze sobą koc, jeżeli pogoda pozwala jeszcze na siadanie na trawie. Celem naszej wycieczki może być zamiejski las albo jakaś turystyczna atrakcja np. ciekawe muzeum lub park rozrywki. Aby nasze dziecko się nie nudziło, warto zabrać ze sobą przyjaciół lub sąsiadów wraz z ich pociechami. Ważne aby pamiętać także o potrzebach naszego dziecka i nie zabierać go na siłę w miejsce, które sprawia przyjemność tylko dorosłym.

2. Basen. Taka rozrywka zawsze gwarantuje niezapomniane przeżycia dla dzieci jak i ich opiekunów. Dobrze jest wybrać miejsce, które poza zwykłymi torami do pływania oferuje także dodatkowe atrakcje, takie jak zjeżdzalnie czy wodospady. Dobrze więc sprawdzi się park wodny. Warto pamiętać o zabraniu rękawków do pływania czy piankowej deski do utrzymywanja się na wodzie. Jeżeli jednak nie uczęszczamy regularnie na pływalnię, zawsze można takie gadżety wypożyczyć na miejscu.

3. Domowe zabawy. Nawet kiedy pozostajemy na weekend w domu, możemy zapewnić dobrą zabawę naszemu dziecku. Wystarczy tylko kilka dużych kartoniwych pudełek i nożyczki oraz klej. Z tak prostych przedmiotów możemy wyczarować mnóstwo ciekawych zabawek, takich jak zamek króla, stacja kolejowa czy domek dla lalek. Wystarczy tylko uruchomić swoją wyobraźnię i świetna zabawa gwarantowana.

4. Wspólne gotowanie. Dzieci na długie lata pamiętają radośnie spędzone z rodzicami chwile. Dlatego warto aby było ich jak najwięcej. Dobrym i prostym sposobem na wspólnie spędzone, szczęśliwe chwile jest zaplanowanie Weekendu Kucharskiego. Podczas takiego weekendu wszystkie posiłki rodzina przygotowuje wspólnie, a dziecko może rozwijać swoją kreatywność oraz poczucie własnej wartości. Nic tak nie podbudowuje naszej pociechy niż rodzić chwalący pomysłowo zrobioną kanapkę czy smaczną jajecznicę.

5. Wspólne malowanie. Potrzemy tylko dużego płótna malarskiego, które można kupić w dużych marketach oraz farb lub pasteli. Dzięki takiemu zestawowi, ztwprzymy prawdziwe rodzinne dzieło sztuki. Wystarczy razem usiąść dookoła stołu i wspólnie tworzyć nasze dzieło. Niech każdy maluje to na co ma ochotę. Później możemy taki obraz zawiesić na ścianie. Tak spędzone razem chwile z pewnością dostarczą wiele radości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *