Po czym poznać, że dziecko ma alergię?

Po czym poznać, że dziecko ma alergię?

Nierzadko zdarza nam się, że nasz maluch wpada w alergiczne tarapaty. Nadwrażliwość i nadmierna reakcja małego układu odpornościowego na substancje, które dla zdrowego człowieka są niczym groźny to właśnie owiana złą sławą alergia. Traktowanie przez organizm alergika niegroźnych substancji jako intruzów sprawia, że w ciele zachodzą niezwykle niekorzystne zmiany. Jak się okazuję, często jest tak, że dziecko dziedziczy swoją alergiczną przypadłość po swoich rodzicach, chociaż nie jest to żadną regułą

Dziś porozmawiamy sobie co nieco nad tym, jak wykrywać i diagnozować alergię, by jak najlepiej ochronić naszego małego alergika.

Jak rozpoznać alergie u małego dziecka?

Jak rozpoznać alergię u małego dziecka?Jak się okazuję nie jest to wcale takie proste. Pierwsze objawy alergiczne, często myli się z przeziębieniami lub nietolerancją pokarmową. Aby mieć całkowitą, niezachwianą pewność co do choroby, z jaką mamy do czynienia, najlepiej jest zrobić kompleksowe badania u specjalisty alergologa. Wtedy to najprawdopodobniej , dowiemy się, jaki jest aktualny zdrowia naszej pociechy i czy objawy, które obserwujemy mają podłoże alergiczne. Badać alergię można na dwa różne sposoby i każdy ze sposobów jest bardziej lub mniej optymalny do konkretnego wieku badanego. W przypadku niemowląt mówimy tutaj o badaniu krwi, a w przypadku dzieci starszych niż cztery latka, będziemy musieli zrobić badanie skórne.

Sama trudność w rozpoznaniu alergii bierze się stąd, że niewiele o niej wiemy. Wiadomo, że każdy rodzic zauważy w moment wszelkie niepokojące zmiany u swojego dziecka, ale co z tego skoro nie będzie wiedział, z czym ma doczynienia? Tutaj dochodzimy do kwestii niezwykle ważnej, czyli samoświadomości i ciągłego kształcenia.

Jak rozpoznać alergie na gluten u dziecka?

Dziecko z alergią na glutenPierwsze potencjalne objawy celiakii, jakie możemy zaobserwować u dzieci to nic innego jak zmiany skórne. Swędząca skóra, pokrzywka czy nawet atopowe zapalenie skóry, to właśnie objawy towarzyszące nietolerowania glutenu.

Jak rozpoznać alergie na mleko u dziecka?

Uczulenie na mleko może objawiać się bardzo podobnie do pierwszych stanów celiakii. Wysypka na skórze i swędzące zaczerwienienia to jednak nie wszystko i oprócz tego u dziecka mogą pojawić się bóle brzucha, biegunki czy ulewanie. Należy pamiętać wtedy, aby odstawić jakiekolwiek mleko modyfikowane. Bardzo mała jest szansa na to, że dziecko uczulone jest na mleko matki, ale historia zna i takie przypadki.

sk: jak rozpoznać alergie u dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *