Hulajnogi dla dziecka – dlaczego warto kupić i jaką wybrać?

Hulajnogi dla dziecka – dlaczego warto kupić i jaką wybrać?

Hulajnogi niedawno wróciły do łask i stały się jednym z wiodących trendów ostatnich lat. Zobaczymy je na ulicach wielu polskich miast w wersji elektrycznej. Pamiętajmy jednak, że te proste pojazdy nie muszą służyć wyłącznie dojazdowi do pracy czy szkoły. Hulajnogi Scoot and Ride to przede wszystkim świetny sposób na spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Ruch, świeże powietrze, szczęście! – zalety hulajnóg dla dzieci

Dwulatki swobodnie korzystają z jeździków. Pędzą nimi po całym domu a często także po alejkach okolicznych parków. Niestety koordynacja dziecka w tym wieku jeszcze przez kilka lat będzie zbyt niska, aby mogło jeździć na rowerze. Hulajnoga stanowi świetny pojazd pośredni.

Pozwala na o wiele większą dynamikę niż jeździk i jest łatwiejsza w transporcie. Jeśli dziecko się zmęczy, tata może podczas spaceru bardzo łatwo nieść ją w ręce.

Podczas kupowania tego typu pojazdu może też pojawić się pytanie, jak dobrać jego wymiar do wzrostu dziecka. Dzieci pomiędzy trzecim rokiem życia i pokwitaniem, statystycznie rosną o pięć centymetrów rocznie. Przy takim tempie nowa zabawka może być potrzebna nawet co dwa lata.

I tutaj rozwiązanie może stanowić hulajnoga Scoot and Ride Highwaykick 1 Rose. W jej kierownicę jest wbudowane siedzisko. Paroma sprawnymi ruchami możemy zamienić pojazd w jeździk. Dziecko będzie mogło uczyć się jazdy we własnym tempie i przejść w tryb „hulajnogi”, kiedy tylko będzie gotowe.

Jakie rodzaje hulajnóg dostępne są na rynku?

W dzisiejszych czasach duży wybór mamy przy zakupie większości produktów. Hulajnogi bynajmniej nie stanowią tutaj wyjątku. Na rynku dostępne są następujące typy modeli:

  • Trójkołowe. O wiele łatwiej utrzymać na nich równowagę, przez co przeznaczone są dla młodszych dzieci.
  • Dwukołowe. Mniej stabilne ale pozwalają na uzyskanie większych prędkości. Tego typu hulajnogi są też cięższe. Z tych trzech powodów najlepiej kupować je z myślą o nastolatkach.
  • Składane. Motylek zamontowany na dole rączki pozwala złożyć hulajnogę, dzięki czemu łatwiej ją przewozić.
  • Elektryczne. Naprawdę ciężkie i naprawdę szybkie – potrafią rozwinąć nawet prędkość trzydziestu kilometrów. Lepiej kupować je z myślą o pociechach, którym bliżej do osiemnastki niż niemowlęctwa.

Wiele z wymienionych powyżej typów hulajnóg oferuje sklep Active Kid.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *