Jak spędzić z dzieckiem rozwijająco Halloween ?

Jak spędzić z dzieckiem rozwijająco Halloween ?

Halloween zbliża się wielkimi krokami, pieczenie ciasta dyniowego, czy gotowanie zupy dyniowej, to coś co na pewno lubi każdy z nas, czy wykrajanie dyni dla ozdoby. Do Halloween zostało równe 8 dni, kto już nie potrafi się doczekać? Bo ja już odliczam nawet godziny. Warto tez zrobić coś razem z dziećmi, coś co je zainspiruje i coś co będą mile wspominać 🙂

Halloween przygotowania

Znakiem rozpoznawczym halloween jest dynia. Dynia w tym okresie jest bardzo tania, warto więc kupić dwie i zrobić prawdziwą ucztę z maluchami. Bardzo smaczne i zdrowe są potrawy z dyni, ponadto jest ich wiele, bo dynia nie ma określonego smaku, więc śmiało możemy ją przyrządzić na kilka sposób, czy na słodko czy na słono, kwaśno czy ostro. Pierwszym super pomysłem, jest wykrojenie dyni wyczyszczenie jej z pestek. Pestek nie wyrzucamy oczywiście, bo ma wiele właściwości, zdrowotnych, są smaczne, zawierają mnóstwo witaminy A, wapnia, żelaza i witaminy B6. Po wyczyszczeniu miąższu możemy albo bezpośrednio wrzucić dynię do garnka z wodą, albo upiec ją jeszcze w piekarniku. W tedy będziemy mieli zupkę z pieczonej dyni, którą ja absolutnie uwielbiam, bo zupa jest w tedy lekko słodkawa. Dodatkowo też można dorzucić czosnek, pieczona marchewkę czy pieczony imbir, który rozgrzeje nas w ten chłodny i ponury październikowy wieczór. Do zupy możemy śmiało dodać prażone przez nas na patelni pestki z dyni. Pycha! Kolejną alternatywą może być ciasto z dyni, przepyszne, smaczne i zdrowe. Najbardziej lubię robić tradycyjna tartę, to tego wrzucić starta dynię na tarce z odrobina cynamonu i cukru trzcinowego i piekę w piekarniku, bardzo smaczne, rozgrzewające. Ciasto z dyni nie kończy się tylko na tarcie. Możemy również pokombinować. Zrobić biszkopt z dodatkiem drobno startej dyni i polać lukrem, czy na przykład babkę piaskową z dynią.

Halloween przygotowanie dyni

Ozdoba na halloween to oczywiście dynia, nie musimy specjalnie kupować porcelanowych ozdób w sklepach, bo po co? Nie dość, że wydamy dużo pieniędzy, to jeszcze trzeba to chować poza sezonem po szafkach, przeszkadza nam to i zajmuje miejsce. Przy wykrajaniu dyni warto uważać z dzieciakami, żeby dynia była wybrana do samego końca. Dla dzieci to istna zabawa! Potem wykrajanie oczu i buźki u dyni, ja to zawsze zostawiam dzieciom do roboty. W tedy jest największa frajda. No i na samym końcu poszukać jakiejś świecy w szkle. Dlaczego w szkle? A no dlatego, że jak ją wsadzimy do dyni to nic nam się nie rozleje, a jak wiemy zwykła świeca bryłowa nie ma szkła, więc w dyni będzie wyższa temperatura i świeca może się nawet nam rozlać, a tego byśmy nie chcieli! A jak dynia już zwiędnie po Halloween i opadnie, możemy ja wyrzucić do kosza, a za rok znowu nową możemy wykroić. Tak więc na halloween przygotowania razem z dziećmi potrafią być rozwijające i całkiem niedrogie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *