Jak ubierać się w ciąży?

Jak ubierać się w ciąży?

Ciąża to niezwykły czas, pełen radości i szczęścia. Niestety podczas oczekiwania na nowe życie kobietę dotyka szereg niedogodności związanych z tym niezwykłym stanem. Wiele codziennych czynności, które na co dzień wykonywaliśmy bez problemu, teraz staje się wyzwaniem. Nie inaczej jest w kwestii ubioru i tego, jak skompletować ciążową garderobę. Jak ubierać się w ciąży i czego lepiej unikać? Na te i inne pytania, odpowiedź poniżej!

Co ubierać w ciąży?

ubrania w ciąży na codzień

Dobieranie ubrań w ciąży to temat niezwykle ślizgi. Jak wiadomo, ubiór to kwestia mocno indywidualna i zależna od naszych upodobań, budżetu czy nawet przekonań. Nie każdy kawałek stroju sprawdzi się tak samo w przypadku dwóch różnych kobiet, to też proponowanie czegoś uniwersalnego może być trudne. Nie mniej jednak ubieranie się w ciąży rządzi się pewnymi prawami, które warto pamiętać i przestrzegać. Przede wszystkim kupując ubrania powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na komfort swój i swojego dziecka, a nie jak do tej pory krój i walory estetyczne. Nie znaczy to jednak, że całą ciążę powinniśmy przechodzić w dresach i bluzach ciążowych. Schludny i modny ubiór poprawi nasz nastrój i wpłynie pozytywnie na nasz nastrój, co bardzo ważne w trakcie ciąży.

Jak ubierać się w ciąży zimą?

Dobór ubrania w ciąży to kwestia szczególnie wymagającą zimą. Wtedy nasze ubrania muszą nie tylko zapewnić na komfort i wygodę, ale także ochronę przed zimnem i innymi czynnikami zewnętrznymi. Wybierając ciążową stylizację na zimę, możemy sięgnąć np. po zimowe płaszcze. Oczywiście szukając takiego płaszcza, od razu trafimy na oferty skierowane konkretnie dla kobiet ciężarnych. Warto jednak pamiętać, że taki ciążowy płaszcz nie nada się do noszenia w sezonie po porodzie. Zamiast tego możemy wybrać płaszcze szlafrokowe, które dzięki wiązaniu, dopasujemy idealnie do swojej sylwetki.

Kolejnym z ważnych elementów na zimę są oczywiście buty. Mało przyszłych mam zwraca na nie uwagę, ale wybór odpowiednich jest wręcz kluczowy. Nie chodzi tylko o to, aby zabezpieczyć się przed zimnem ciągnącym od ziemi, ale przede wszystkim zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas podróży przez śnieg i śliskie powierzchnie.

Jeżeli zaś chodzi o swetry i inne ciepłe ubrania, w tej kwestii powinniśmy postawić na ubrania pozbawione profilowania. Najlepszym wyborem będą tutaj kardigany i wszelkiego rodzaju wiązane swetry. Ciekawym wyborem będą również wszelkie oversize’y, które poza świetnym wyglądem z pewnością spełnią swoją funkcję wygodnego ciuszku.

Jak ubierać się w ciąży latem?

ubrania w ciąży latemLato to dla ciężarnej kobiety znacznie łatwiejszy okres. Szukając ubrań możemy sięgnąć po wiele luźniejszych kreacji, które ze względu na ciepłą porę spełnią swoją funkcję doskonale. Luźne t-shirty, lekkie sukienki czy chociażby kostiumy – wszystko zależy od tego, co nam się podoba. Jedyne, o czym należy pamiętać to ochrona brzuszka przed intensywnym słońcem.

Jak ubrać się w ciąży na wesele?

Dobranie kreacji na wesele nie jest aż takie trudne, jakby się to mogło wydawać. Wszystko zależy od naszego budżetu, ale prawie każdą sukienkę można przerobić tak, aby pasowała na ciężarny brzuszek. Poza tym w ofercie sklepów internetowych i zakładów krawieckich znajdziemy sukienki i kreacje szyte specjalnie z myślą o ciężarnych, dzięki czemu nasz wybór nie jest w żaden sposób ograniczony.

sk: ubrania w ciąży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *