Jak zorganizować komunię dla dziecka?

Jak zorganizować komunię dla dziecka?

Rozpoczyna się maj i co za tym idzie sezon komunii. To właśnie teraz tysiące dzieci w całej Polsce szykuje się do swojego najważniejszego dnia w dotychczasowym chrześcijańskim życiu. Każdy rodzic pociechy, która w najbliższych dniach dostąpi zaszczytu sakramentu świętego wie, że kluczem do udanego święta jest organizacja, a co za tym idzie odpowiednie przygotowanie wszystkiego wcześniej. Jak się do tego zabrać? Jak powinna wyglądać organizacja komunii? Podpowiadamy!

Gdzie zorganizować komunię?

Pierwszym co przyjdzie nam “załatwiać” podczas planowania przyjęcia komunijnego jest oczywiście miejsce, w którym odbędzie się cała impreza. Organizacja komunii zaczyna się właśnie w tym miejscu. Pierwsze co nam przyjdzie do głowy na myśl o organizowaniu przyjęcia tego typu, będzie oczywiście jakaś restauracja. Zanim jednak zaczniemy wybierać lokale, warto zastanowić się nad trzema bardzo ważnymi kwestiami:

  • budżetem na komunię
  • ilością zaproszonych gości
  • preferowanym charakterem imprezy

Znając na nie odpowiedź, znacznie łatwiej będzie nam wyeliminować niektóre z opcji i zawęzić możliwości wyboru do minimum, co ułatwi dobrą decyzję.

organizacja komuniiNajważniejszym kryterium, które wpływa na wybór, jest oczywiście budżet. Wiadomo – im mniejszy, tym bardziej nasze możliwości będą ograniczone. Nie znaczy to jednak, że na komunię musimy wydawać dużo. Nie zawsze droga restauracja będzie lepsza niż impreza w domu. Trzeba do wyboru podejść z głową. Idąc dalej musimy zadbać o to, aby gościom było komfortowo. Wynajęty lokal powinien odpowiadać liczbie gości, co znaczy mniej więcej tyle, że powinien zapewnić każdemu z nich miejsce siedzące, oraz w przypadku większej liczby gości, jakiś taras lub inne na odpoczynek, czy rozmowy poza stołem. Ostatnie kryterium, czyli charakter imprezy to nic innego jak nasze podejście do tego święta. Jeżeli nie uważasz, że wynajęcie lokalu to odpowiedni pomysł, to po prostu tego nie rób. Wiele osób na siłę stara się zorganizować coś dużego, tylko ze względu na presję ze strony znajomych, czy rodziny. Komunia, to nie święto próżności, dlatego nie powinno robić się niczego na pokaz.

Jak zorganizować komunię w domu?

Dla tych, którzy cenią sobie nieco bardziej kameralny nastrój, lub po prostu nie chcą korzystać z ofert lokali gastronomicznych pozostaje organizacja komunii w domu. Jest to znacznie prostsze i tańsze rozwiązanie, które daje nam znacznie więcej możliwości. Przede wszystkim możemy dopasować miejsce dokładnie do potrzeb naszych zaproszonych i głównego bohatera, czy bohaterki, jaką jest dziecko idące do komunii. Po drugie, znając preferencje kulinarne gości, możemy ułożyć tak meny, aby dogodzić możliwie wszystkim. No i w końcu, w domu ludzie czują się znacznie swobodniej, co na pewno bardzo pozytywnie wpłynie na atmosferę spotkania. Organizując komunię w domu warto poczynić wcześniej odpowiednie przygotowania jak generalne porządki, przyrządzenie potraw i przyozdobienie stołu. Nie warto zostawiać niczego na ostatnią chwilę, bo jak wiadomo, wszystko się może zdarzyć.

Jak zorganizować komunię po rozwodzie?

organizacja komuniiOrganizacja komunii po rozwodzie to temat niezwykle trudny, którego rozstrzygnięcie należy pozostawić każdemu z osobna. Mamy jednak kilka rad, które z pewnością ułatwią wam cały ten proces. Jeżeli chodzi o miejsce, to wybierzcie koniecznie coś neutralnego. Impreza w restauracji, albo ulubionej lodziarni oszczędzi stresu i zakłopotania, które może powodować dla jednej strony mieszkanie tej drugiej. Drugą kwestią jest ilość gości – w przypadku rozwodu, lepiej sprawdzi się raczej mała liczba zaproszonych. Duża impreza może powodować dyskomfort wśród drugiej strony, której  rodzina stanowić będzie mniejszość. Trzecią i najważniejszą kwestią jest atmosfera. Warto pamiętać o tym, że dziecko jest tutaj najważniejsze, dlatego wszelkie niesnaski i konflikty należy trzymać z daleka, szczególnie podczas tego wyjątkowego dnia.

Jak tanio zorganizować komunię?

Na samym końcu zostawiliśmy organizowanie komunii małym kosztem. Jak tego dokonać? Po pierwsze, organizując komunię w domu. Po drugie zapraszając jedynie osoby nam najbliższe (pamiętajmy, że więcej nie znaczy lepiej). Impreza w gronie najbliższych to gwarancja lepszej atmosfery i mniejszej ilości stresu. Na sam koniec zostaje menu, które w ramach zmniejszenia kosztów powinniśmy przygotować sami. Zdecydowanie najlepszym pomysłem będzie samodzielnie upieczenie ciast i przygotowanie deserów, których koszt w przypadku gotowego zamówienia może bardzo obciążyć nasz portfel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *