Jaki sport dla nastolatka?

Jaki sport dla nastolatka?

Uprawianie sportu niesie za sobą wiele korzyści. Nic dziwnego więc, że coraz więcej osób decyduje się na podjęcie jakiejś sportowej aktywności. Z czasem sport staje się czymś więcej niż tylko dbaniem formę, czy chwilą relaksu na świeżym powietrzu, staje się pasją, na całe życie. Niestety wiele osób ma problem z wyborem sportu dla siebie i motywacją do rozpoczęcia treningów. Jako że dni są coraz cieplejsze, przygotowaliśmy dla Was poradnik, o tym, jak wybrać sport dla nastolatka i być może rozruszać się trochę samemu!

Jaki sport dla nastolatka?

Sport dla nastolatka basen pływanieZaczynamy od propozycji sportu dla nastolatków. Okres 12-16 lat to burzliwy czas buntu i fałszywego przeświadczenia samodzielności i niesprawiedliwości. Warto wziąć to pod uwagę wybierając dyscyplinę do uprawiania. W tym wypadku doskonale sprawdzą się takie sporty jak: biegania, pływanie czy piłka nożna.

  • Bieganie to najprostsza aktywność, którą można uprawiać praktycznie wszędzie i każdym wieku. Regularne przebieżki pozwolą dziecku rozładować stres i spędzić czas na dworze, co jest zdecydowanie lepsze niż siedzenie cały dzień przed komputerem. Ponadto, aby rozpocząć biegać, nie trzeba drogiego sprzętu, ani żadnych karnetów, dlatego, aby wystartować wystarczy odrobina motywacji.
  • Pływanie z kolei wymaga nieco więcej dyscypliny i zaangażowania, co doskonale temperuje zachowania typowe dla okresu buntu. Dodatkowo treningi pływania, szczególnie w grupie z trenerem budują więź pomiędzy rówieśnikami i szacunek osoby starszej, w tym wypadku właśnie trenera.
  • Piłka nożna – to bardzo fajny sport, ale nie każde dziecko się w nim sprawdzi. Do piłki potrzeba zaangażowania, ciężko jest namawiać do niej kogoś, kogo to po prostu nie interesuje. Jeżeli jednak wasze dziecko lubi piłkę to zaciągnięcie go na boisko kilka razy w tygodniu, nie będzie żadnym problemem. Zakup odpowiednich butów i stroju to doskonały zastrzyk motywacji, a znalezienie grupy do treningów to kwestia kilku telefonów. Zarówno w szkołach jak i na osiedlowych orlikach organizuje się grupy dla dzieci w każdym wieku, więc nie powinno być z tym żadnych problemów.

Najbardziej odpowiedni sport dla licealistów

Sport dla nastolatkaLiceum to okres, w którym wiele młodych rezygnuje ze sportu uprawianego w szkole podstawowej/gimnazjum. Dzieje się tak, ponieważ zmiana szkoły wymaga zmiany grupy treningowej i tym samym ponownej adaptacji, której nikt nie lubi. Dodatkowo w liceum mamy do dyspozycji znacznie mniej wolnego czasu, między innymi z powodu większej ilości nauki. Nie oznacza to jednak, że czasu na sport nie ma, bo jest. Jest również potrzeba. Jaki sport dla licealistów? Naszym zdaniem – sporty walki. Jest to ciekawy wybór, mniej infantylny niż dziecięce kopanie piłki czy uczęszczanie na szkolny basen. Nauka taekwondo czy karate to fajny sposób na rozładowanie emocji i rozruszanie się po godzinach spędzonych za szkolną ławką i przy biurku w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *