Sposoby na pracę z domu dla mamy

Sposoby na pracę z domu dla mamy

Bycie mamą wymaga poświęceń. Kiedy w naszym życiu pojawia się małe dziecko, musimy zrezygnować z wielu rzeczy, aby w pełni poświęcić się temu, co najważniejsze. Nie da się jednak ukryć, że ciągłe przebywanie w domu, przy dziecku to nie do końca w pełni satysfakcjonujące rozwiązanie. Ciągłe przebywanie na urlopie macierzyńskim może nie tylko obciążyć nas psychicznie, ale i finansowo. No, ale jak pogodzić pracę i wychowywanie małego dziecka? Otóż nie jest to niemożliwe, wystarczy pracować z domu! Jak? Dziś przedstawimy Wam kilka sprawdzonych pomysłów, bez ściemy.

Czy można połączyć pracę z wychowaniem dziecka?

Praca z domu dla mamyTo pytanie niejednokrotnie rozpala dyskusje w mediach i internecie. Zdania kobiet są jak zwykle podzielone i zależne od światopoglądu. Znajdziemy mamy, które stanowczo dyskredytują jakąkolwiek pracę, uważając, że miejsce matki jest cały czas przy dziecku. Po drugiej stronie barykady możemy znaleźć mamy pracujące, które nie widzą nic złego w wysłaniu dziecka do żłobka, czy wynajęcia opiekunki. Kto ma racje? Nie nam to oceniać, jednak myślimy, że rozwiązaniem może być po prostu praca z domu dla mamy. Nie jest to przecież niemożliwe, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy bezrobocie sięga zaledwie kilku procent, a portale z ogłoszeniami pękają od ofert pracy, także w trybie zdalnym. Jak zawsze wystarczy chcieć i po prostu poszukać. A czego szukać? Podpowiadamy!

Praca zdalna dla mamy

Praca z domu w trybie zdalnym to bardzo wygodne rozwiązanie, jednak zanim zaczniecie szukać ogłoszeń tego typu, warto zrobić rachunek sumienia i odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy ja się nadaję do tego typu pracy? Wbrew pozorom pytanie nie jest trudne. Pierwszym warunkiem pracy zdalnej jest oczywiście posiadanie komputera z internetem. To właśnie komputer będzie naszym narzędziem pracy. Drugą kwestią jest samodyscyplina. Otóż praca freelancera (bo tak określa się osoby pracujące w tym trybie) wymaga samodyscypliny i terminowości. Większość zleceń, jakie otrzymamy, będzie musiało być wykonane w konkretnym terminie, a musimy pamiętać, że nikt nie będzie nas pilnować, w końcu pracujemy w domu. Warto więc przyjmować jedynie takie zlecenia, które rzeczywiście jesteśmy w stanie wykonać w terminie, by później nie zarywać nocek, aby tylko zdążyć na czas. Organizacja czasu będzie tutaj kluczowa, a dziecko wcale nie ułatwi sprawy.

Jak pracować z domu będąc mamą?

Skoro już wiemy, co nas czeka, możemy przejść do konkretnych czynności, które mama może wykonywać z domu. Poniżej wylistowaliśmy kilka konkretnych, dobrze płatnych zajęć, dostępnych w formie pracy zdalnej.

  • Grafik/Artysta – pierwszą z propozycji jest praca jako grafik. Jeżeli masz zdolności plastyczne lub pracujesz w tego typu branży, nic nie stoi na przeszkodzie, by kontynuować pracę z domu. Zleceń dla grafików jest pełno i z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Od projektowania banerów reklamowych, tworzenia logo dla firm, obróbki zdjęć, szkiców konceptowych po zwyczajne sprzedawanie własnych prac – możliwości jest naprawdę wiele.
  • Copywriter – kolejny zawód, który możesz wykonywać, nie ruszając się z domu. Masz zdolność lekkiego pióra. Kreatywność to Twoje drugie imię? Sięgnij do klawiatury i przelej swoje pomysły na “papier”. W internecie znajdziesz mnóstwo ogłoszeń szukających kogoś, kto potrafi napisać artykuł na dany temat, opis produktu czy kategorii lub poradnik na stronę internetową. Tam, gdzie jest zapotrzebowanie na tekst – tam jesteś Ty! Jeżeli wyszukiwanie informacji nie jest dla Ciebie wyzwaniem, a pisanie sprawia Ci przyjemność, to zdecydowanie najlepsza opcja dla Ciebie.
  • Webdeveloper/Webdesigner – to opcja, dla bardziej zinformatyzowanych Pań. Jeżeli technologie internetowe Was nie przerażają i wiecie mniej więcej, czym jest HTML i CSS, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć tworzyć strony internetowe! Jest to dochodowe zajęcie, ale wymaga nieco wiedzy i wprawy – wszystko jednak jest w internecie, jeżeli więc nauka Ci nie straszna, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zobaczyć kilka internetowych kursów i spróbować sił.
  • Blogerka testerka– jednak z najprzyjemniejszych opcji. Łączy w sobie odrobinę z każdej poprzednio wymienionej pracy. Twoim zadaniem jest prowadzenie bloga i niedalekiej przyszłości recenzowanie produktów nadesłanych przez firmy. Jeżeli social media nie są Ci straszne i potrafisz napisać co nieco o swoim życiu i dniu, to prowadzenie bloga jest właśnie dla Ciebie. Blogi parentingowe cieszą się ostatnio ogromną popularnością, więc jest to duża szansa dla Ciebie. Jeżeli uda Ci się przyciągnąć znaczące grono czytelników to otworzy się przed Tobą okazja na zarobek. Wystarczy skontaktować się z firmami lub dać się zauważyć, a formy współpracy przestaną być marzeniem. Od recenzowania produktów, poprzez artykuły sponsorowane i reklamy na stronie – Twój blog stanie się solidnym źródłem dochodów, wymaga to jednak pracy i poświęcenia i niestety nie jest gwarantowane. Nie znaczy to jednak, że nie warto próbować!
  • Własny sklep internetowy – ostatnia propozycja to zdecydowanie najatrakcyjniejsza z ofert. Jeżeli masz pomysł i smykałkę do interesów, to otworzenie swojego sklepu internetowego może być strzałem w dziesiątkę. Branża e-commerce notuje ciągłe wzrosty, więc jak najbardziej znajdzie się miejsce dla Ciebie. Wystarczy, że znajdziesz pomysł na produkt, a z małego sklepu, w niedługim czasie może rozwinąć się coś naprawdę dużego, coś, co zagwarantuje Ci niezależność finansową bez pracy na etacie.

1 thought on “Sposoby na pracę z domu dla mamy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *