Pomysły na prezent dla dziewczynki

Pomysły na prezent dla dziewczynki

Wielkimi krokami zbliża się do nas tzw. “sezon komunijny”. Jest to wręcz wymarzona okazja do dyskusji na temat prezentów, zarówno tych dobrych, jak i nietrafionych. Nie da się ukryć, że rzadko kiedy mamy ten komfort, że wiemy, co dokładnie kupić dziecku na prezent. Zazwyczaj kupujemy coś na “czuja” lub po prostu wybieramy prezent praktyczny, który niestety nie zdaje egzaminu, jeżeli chodzi o oczekiwania dziecka. Sytuacja jest jeszcze trudniejsza w przypadku kupowania prezentu dla dziewczynek, których oczekiwania ciężko jest odgadnąć. Dziś zaprezentujemy Wam kilka pomysłów na prezenty dla dziewczynek w różnym wieku. Są to propozycje raczej uniwersalne, dzięki czemu mają dużą szansę na sukces i wywołanie uśmiechu.

Pomysł na prezent dla dziewczynki 3-letniej

Zaczynamy od najmłodszych dziewczynek w wieku 3 lat. Tutaj nie ma za bardzo, co kombinować. Nie powinniśmy w żadnym wypadku silić się na praktyczne i przydatne z naszego punktu widzenia prezenty. Musimy pamiętać, że 3-latka to małe dziecko, co wiąże się z określonymi potrzebami i zainteresowaniami. Właśnie dlatego najłatwiej i naszym zdaniem najlepiej jest iść w zabawki. Ważne jest jednak odpowiednie podejście do tematu. Nie kupujmy na siłę zabawek edukacyjnych i interaktywnych. Kupmy coś, co służy wyłącznie do zabawy, coś, co na pewno spodoba się dziecku. Na edukację i naukę przyjdzie czas i miejsce. Fajnym pomysłem na zabawki dla 3-latek są oczywiście wszelkiej maści lalki, najlepiej z zestawem ubranek. Świetnym wyborem mogą okazać się przybory plastyczne. Duży zestaw kredek, pudełko modeliny, czy chociażby farby – mogą pomóc małej dziewczynce odkryć w sobie nowe zainteresowania.

Pomysł na prezent dla dziewczynki 8-letniej

pomysł na prezent dla dziewczynki w wieku komunijnymKolejnym orzechem do zgryzienia jest kwestia prezentu dla 8 latki. Jest to czas komunii, który dla wielu jest prezentowym koszmarem. Nie dość, że musimy wymyślić coś, czego nie podaruje nikt inny, to jeszcze nasz honor i duma nie pozwoli nam na zakup czegoś znacznie tańszego niż to, co przyniosą pozostali goście. Jest to oczywiście błędne myślenie, które prowadzi, do tego, że dziecko otrzymuje wiele drogich, zupełnie nietrafionych i nieprzydatnych prezentów. Abstrahując od tego, czy komunia jest odpowiednim czasem na drogi prezent, powinniśmy się zastanowić nad tym, jakie wrażenie chcemy wywrzeć na dziecku i jakie wspomnienie chcemy mu zafundować. Jest to niezwykle ważne, gdyż jak dobrze wiemy, większość z nas doskonale pamięta prezenty z komunii, nawet gdy ta miała miejsce 20,30 lat temu. Biorąc to pod uwagę mamy 2 dobre wyjścia:

  • podarować dziecku pieniądze, które przydadzą mu się później
  • podarować coś, co przetrwa z dzieckiem długie lata

Pierwsza opcja jest zawsze bezpieczna, dlatego nie ma co się nad nią rozwodzić. Jeżeli chodzi o opcję b) to będzie to nielada wyzwanie. Nie ma tu już miejsca na zakup uniwersalnego prezentu z nadzieją, że ten trafi w gusta dziewczynki. Należy dowiedzieć się, czym dziewczynka się interesuje i kupić coś, co może tę pasję rozwinąć. Aparat fotograficzny? Gitara? Rolki? Tego musimy dowiedzieć się na własną rękę. Skąd? Wystarczy spytać. Naprawdę, 8-latka z pewnością po chwili rozmowy sama wskaże, to co chciałaby otrzymać, dzięki czemu sprawa stanie się banalnie prosta!

Pomysł na prezent dla dziewczynki 16-letniej

pomysł na prezent dla dziewczynkiTen wiek to już nie przelewki. W grę wchodzi młodzieńczy bunt, ciężki okres dorastania i nieznośna burza hormonów, która z dziewczyny-anioła potrafi zrobić demona z piekła rodem. Szukasz fajnego prezentu dla 16 latki? Ponownie, uderz w jej zainteresowania. Odpowiedz sobie na 3 proste pytania, a gwarantuje, że wpadniesz na jakiś pomysł. Po pierwsze: Czy słucha muzyki? Jeżeli tak, to jakiej? Po drugie: Czy lubi się stroić? Jeżeli tak, to, jak się ubiera? I po trzecie: Jaką szkołę średnią wybiera? Jedna pewna odpowiedź, na którekolwiek z tych pytań pozwoli nam wytypować trafiony prezent. W przypadku muzyki może być to oczywiście płyta lub gadżet z ukochanym zespołem. W przypadku ubrań warto nie ryzykować, tylko umówić się na wspólne zakupy, które nie tylko zaowocują trafionym prezentem, ale także będą okazją do zbliżenia się do siebie i pogadania. Jeżeli jednak nie ma takiej opcji, to fajnie jest kupić jakiś dodatek. Kolczyki, wisiorek czy bransoletka z pewnością przypadną do gustu nastolatce. Ostatnim, najbardziej praktycznym prezentem będzie ten nawiązujący do obranej ścieżki edukacyjnej. Jeżeli dziewczyna zamierza pójść do szkoły gastronomicznej – kup jej jakiś kuchenny gadżet, informatycznej? Pojemny pendrive lub słuchawki sprawdzą się doskonale.

Pomysł na prezent osiemnastkowy dla dziewczyny

Ostatnią okazją, którą sobie dzisiaj poruszymy jest 18-stka. Tutaj wybór powinien być prosty i jednoznaczny. Symboliczne wkroczenie w dorosłość to okazja, która wymaga praktycznego prezentu. To już nie czas na zabawki, gadżety i ubrania. 18-sto latka najbardziej ucieszy się po prostu z pieniędzy. Nie kombinujmy, dowiedzmy się czego dziewczynie potrzeba, a jeżeli nie ma takiej możliwości -dajmy pieniądze. Te z pewnością przydadzą się, czy to na prawo jazdy, czy do innego wydatku, który z pewnością wraz z dorosłością się pojawi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *