Książki dla mam warte polecenia

Książki dla mam warte polecenia

Już od szkolnych lat wiemy, że wiedza to potęga. Nie inaczej jest w kwestii wychowywania dzieci. Tutaj każdy skrawek informacji i rad od bardziej doświadczonych może być nieoceniona. Poszukiwanie wiedzy na tematy parentingowe go często walka z wiatrakami, bo ciężko jest zweryfikować źródła i wyselekcjonować takie, które rzeczywiście są wartościowe. Blogi, fora, filmy czy książki – obecnie mamy dostęp do milionów źródeł oferujących wiedzę. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Skąd czerpać wiedzę? Naszym zdaniem, powinno się zacząć od książki. To właśnie książki stanowią sprawdzone źródło wiedzy, czego często nie można powiedzieć o filmikach na YouTube, czy wpisach matek na różnych forach tematycznych. Sięgając po książkę, możemy mieć pewność, że po drugiej stronie był ktoś, kto dołożył starań i pracy tak, aby, jak najlepiej przekazać swoje doświadczenia. Dziś porozmawiamy sobie o książkach i podpowiemy jaki książki dla mam warto przeczytać!

Jaka książka dla mamy?

Książki dla mam to całkiem obszerny segment czytelnictwa. Wystarczy przejść się do księgarni lub biblioteki i spojrzeć na ogrom literatury nawiązującej do wychowywania dzieci, rozwoju i innych zagadnień typowo parentingowych. Co ciekawe, jeżeli chodzi o kwestie wychowawcze, wiele starszych źródeł nadal jest w stanie przekazać nam sporo cennych wskazówek. Niemniej jednak, przeglądając publikacje sprzed 10, 20 czy nawet 30 lat warto zweryfikować je z aktualnym poziomem wiedzy i badaniami z zakresu tego zagadnienia. Ot, tak żeby mieć pewność, że wiedza się nie przedawniła :).

Co do książek nowych, z okresu ostatnich kilku lat, znaleźliśmy kilka ciekawych pozycji, które zdecydowanie warto polecić.

książka dla mam rodzicielstwo przez zabawę

Pierwszą z nich jest “Rodzicielstwo przez zabawę” napisane przez Lawrence J. Cohen. Jest to świetna pozycja napisana prostym, przyjemnym językiem. Opowiada o metodach pozwalających na zacieśnienie więzi z dzieckiem, kontakcie fizycznym i rozmowie, której dziecko może potrzebować, pomimo tego, że nam tego nie komunikuje. Wszystko oczywiście przekute na formę zabawy i to właśnie zabawa w tej książce jest kluczem do sukcesu. Mnóstwo celnych i nieoczywistych wskazówek, które sprytny rodzic łatwo wplecie do użycia i z pewnością na tym skorzysta.

książki dla mam wychowanie bez nagród i kar

Kolejną ciekawą pozycją jest „Wychowanie bez nagród i kar” od Alfie Kohn. Książka zawiera mnóstwo praktycznej wiedzy otaczającej temat bardzo dla wielu drażliwy – nagród i kar, jakie stosujemy wobec dziecka. Alfie Kohn porusza w swojej książce tematy komunikacji i relacji, szczególnie w odniesieniu do dzieci, które powoli stają się niezależną jednostką.

Jaka książka dla przyszłej mamy?

W swoich rekomendacjach nie mogliśmy oczywiście zapomnieć o mamach, które dopiero spodziewają się swojego szczęścia. I dla nich mamy coś, co szczególnie warto przeczytać. Chodzi o popularną i niezwykle dobrze odbieraną książkę Tracy Hogg “Język Niemowląt”. Ten wydany w 2007 roku bestseller to 280 stron pożyteczności. Książka opowiada o tym, jak niemowlęta komunikują się z nami i uczy nas tego, jak poprawnie to wszystko odczytać i zrozumieć. Z książki dowiemy się między innymi, dlaczego dzieci wydają się ciągle głodne, czy chociażby co nieco na temat tego, czy dziecko powinno spać samo w łóżeczku. Wszystko napisane przystępnie i ciekawie, co tylko podnosi atrakcyjność i zachęca do czytania.

książki dla mam język niemowląt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *