Zabawki rolnicze dla chłopca – jak wybrać odpowiednie?

Zabawki rolnicze dla chłopca – jak wybrać odpowiednie?

Twoje dziecko uwielbia się bawić w farmera? W takim razie zabawkowy traktor na akumulator będzie dla niego idealnym prezentem. W tym poradniku podpowiadamy jak wybrać odpowiedni.

Zabawki rolnicze to źródło radości dla wielu chłopców jak i też dziewczynek. Przybliżają malcom pracę farmerów i dają jednocześnie niesamowitą frajdę z zabawy. Zabawki rolnicze pozwalają rozwijać dziecku kreatywność oraz polepszać motorykę i koordynację ruchową. Największym hitem ostatnich lat są traktory – zarówno traktory na akumulator jak i też te napędzane pedałami. Dzięki nim dzieci mogą imitować zachowanie prawdziwych rolników korzystając z tych nowoczesnych zabawek.

Traktor dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Wybierając traktor na akumulator dla dziecka trzeba w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na dopuszczalną wagę dziecka. Znacząca większość zabawek tego typu skierowana jest dla dzieci o maksymalnej wadze nie przekraczającej 30 kilogramów. Znaleźć można jednak modele, które pozwalają na komfortową zabawę nawet dzieciom które ważą mniej niż 50 kilogramów.

Nie tylko dopuszczalna waga ma znaczenie. Istotne podczas wyboru rolniczej zabawki takiej jak traktor jest dobranie urządzenia z odpowiednim siedziskiem. Powinno ono być możliwie wygodne oraz posiadać opcję regulacji.

Kolejny istotny czynnik to jakość wykonania zabawki. Dobrze jest sprawdzić czy urządzenie nie posiada żadnych ostrych krawędzi oraz wystających elementów, które mogły zranić dziecko. Dobrze również aby traktorek na akumulator był wykonany z plastiku co pomoże w jego utrzymaniu w czystości.

Traktor na akumulator dla dziecka – zwróć uwagę na koła

Koła w traktorku na akumulator powinny być szerokie oraz posiadać odpowiedni bieżnik aby umożliwić dziecku stabilne poruszanie się pojazdem nawet po trudniejszym terenie jak trawnik czy błoto. Warto również zwrócić uwagę na to jaki napęd posiada traktor oraz ile wynosi moc zastosowanych akumulatorów. Im lepsze i większe akumulatory w traktorku tym dziecko będzie mogło dłużej cieszyć się z komfortowej zabawy. Trzeba tutaj jednak pamiętać, że wraz ze wzrostem pojemności akumulatorów i ich mocy wydłuży się również czas ich ładowania.

Traktor na pedały lub traktory biegowe dla dziecka

Jeżeli nasza pociecha jest jeszcze malutka to warto rozważyć zakup traktorka z napędem pedałowym lub też traktorka biegowe. Będzie to znakomite rozwiązanie w przypadku dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z chodzeniem i używanie pedałów może być jeszcze zbyt skomplikowane. W takim przypadku traktorek będzie służył jako chodzik i pomoże dziecku w nauce chodzenia.

Dodatkowe wyposażenie traktorków dla dzieci

Obecnie oprócz samych traktorków na rynku można spotkać także liczne elementy dodatkowe, które mają jeszcze bardziej uatrakcyjnić zabawę. Mowa tutaj na przykład o przyczepie do traktorka czy też łyżce. Pierwsza daje dziecku możliwość przewożenia przedmiotów czy też zabawek, natomiast druga pozwala zmienić traktorek w koparkę.

Traktor dla dziecka – pamiętaj o aspekcie bezpieczeństwa

Wybierając traktorek dla pociechy zawsze należy sprawdzić czy wybrany model jest w pełni bezpieczny. W tym celu dobrze jest się upewnić iż posiada on wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa oraz czy został wykonany z przyjaznych dla dzieci materiałów.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *