Odpowiednie pupile dla dzieci – jakie kupić ?

Odpowiednie pupile dla dzieci – jakie kupić ?

Zapewne niejeden rodzic zastanawiał się jakie zwierzątko wybrać dla swojej pociechy.  Zwłaszcza, kiedy dziecko nas bardzo prosi o jakiegoś pupila. Warto więc dowiedzieć się, jaka istota będzie najbardziej odpowiednia dla naszej pociechy.  Musimy zatem pamiętać,że niektóre zwierzęta nie lubią towarzystwa dzieci, jak na przykład żółwie, to absolutne samotniki spośród zwierząt. Tak więc ciężko wybrać odpowiedniego pupila.

Jakie zwierzęta lubią dzieci

Zanim jednak kupimy zwierze dla dziecka, warto rozważyć za i przeciw. Koszty utrzymania pupila i jak wygląda pielęgnacja zwierzęcia. Przede wszystkim trzeba dziecku uświadomić, że jeżeli chce zwierzątko do domu, to od tego momentu będzie się nim zajmować. Pielęgnować, kąpać, karmić. Ważne też jest to, żeby dziecku uświadomić, że zwierze to nie zabawka, że to normalna istota, która czuje.  Najważniejsze – dziecko musi chcieć zwierzęcia, nie może mu się znudzić. Na początek dla dziecka najlepsze będą rybki. Rybki nie są tak angażujące i nie trzeba się bardzo nimi opiekować. Wystarczy tylko nakarmić i umyć porządnie raz na jakiś czas akwarium. Rybki są tez rewelacyjną opcją dla tych, którzy są uczuleni na sierść. Ptaszki mogą być dobrą opcją dla starszych dzieci, jednak nie można ich przytulić pogłaskać, a to właściwie najczęściej dzieciom się rozchodzi. Wracając jeszcze do zwierząt wodnych, pod żadnym pozorem, nie wolno kupować maluchom żółwia. Żółwie to tacy zwierzęcy indywidualiści, nie lubią być dotykani, przytulani. Bardzo podobnie jest z kotami. Kot ma swoje drogi, jest wolny, nie lubi być przytłaczany przez dorosłych, a co dopiero przez dziecko. Lubią swoje towarzystwo, tak więc żółwie, koty – to nie pupile dla dzieci.

Pupile dla dzieci jakie

Mówi się, że wiek od 3 go roku życia, to idealny wiek dla dziecka, kiedy możemy kupić mu pierwsze zwierzątko. Chomik, myszka, szczur, świnka morska to idealne zwierzątko dla takiego dziecka. Świnki morskie nie uczulają nie gryzą, są przyjazne dla dzieci i bardzo spokojne, warto jedynie zapoznać się, co taka świnka morska potrzebuje. Na pewno dużą klatkę i mnóstwo trocin. Zaś chomik, mysz i szczur mają to do siebie, że również są przyjazne, ale te zwierzaki trzeba bardziej oswoić. Przede wszystkim odpowiednia klatka, jedzenie to podstawa (jak zresztą u większości zwierząt). Niestety trzeba liczyć się z tym, że chomiki, myszy i szczury mogą ugryźć, ale wszystko zależy od charakteru zwierzęcia. Pies – mówi się, że labradory to najlepsza rasa dla dzieci. Proszę państwa wcale tak nie jest, labradory o dziwo! potrafią też zagryźć, a to dlatego, że rodzice ufają tym psom w 100 procentach i niestety dzieje się tragedia. Pies to chyba najlepsi pupile dla dzieci starszych. Najlepiej oczywiście zaadoptować ze schroniska, dać nowy dom.  W tedy taki czworonóg jest wdzięczny, kochający i wierny. Pamiętajmy, że adoptując psa musimy się zobowiązać do jego regularnych szczepień (dodatkowe nieduże koszta). Pamiętajmy też, że pies zostanie z nami na 10 bądź nawet 20 lat i będzie nas obdarowywał swą szczerą bezinteresowną miłością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *