Jak pomóc dziecku odnaleźć hobby? – Warszawskie Dni Rodzinne

Jak pomóc dziecku odnaleźć hobby? – Warszawskie Dni Rodzinne

W dobie wszechobecnego internetu dzieci coraz rzadziej wykazują zainteresowanie zajęciami nie związanymi z komputerem. Piłka nożna, siatkówka czy łyżwy często pozostały tylko na znielubionych zajęciach wychowania fizycznego. Zdarza się, że maluchy nawet nie próbują nowych dyscyplin z obawy przed wyśmianiem przez rówieśników. Jednak jest takie miejsce, gdzie każde dziecko może spróbować swoich sił razem z rodzicami – są to Warszawskie Dni Rodzinne. Właśnie tam odbędzie się XIV edycja organizowanego 2 razy w roku święta wszystkich rodzin. W dniach 13-15 września miasto otwiera niemal wszystkie instytucje związane z działalnością na rzecz rodziców i dzieci. Pozwala to na dokładne zapoznanie się z ofertami tych placówek, a dzieciom pomoże odnaleźć idealne dla nich zajęcie.

Jakie placówki biorą udział?

W ciągu tych trzech dni specjalnie dla dzieci i ich rodziców na terenie całego miasta odbywa się szereg wydarzeń. Warszawskie Dni Rodzinne to projekt w którym bierze udział ogromna ilość placówek o różnorodnym profilu działalności. Zajęcia w których możemy uczestniczyć prowadzą takie instytucje jak: teatry i muzea, szkoły artystyczne oraz językowe. Dzieci mogą bezpłatnie uczestniczyć w spotkaniach co pozwoli im na dokładne poznanie ich przebiegu oraz zdecydowanie czy któreś będą odpowiednie. Nie czują się oceniane ani przytłoczone, na zajęciach panuje luźna i wesoła atmosfera co pozwala im na większą swobodę w działaniu i odkrywanie nowych talentów.

Moje dziecko nie lubi sportu!

Jeżeli też tak myślisz to prawdopodobnie jesteś w błędzie. Niemal każdy maluch ma w sobie ogromną ilość energii, a sport może nie tylko pomóc w jej wyładowaniu, ale jest także świetną zabawą. Problemem może być jedynie to, że Twoje dziecko nie odkryło idealnego sportu dla siebie.

14 września odbędzie się największa atrakcja całego wydarzenia czyli Warszawski Piknik Rodzinny. Wydarzenie będzie miało miejsce na błoniach PGE Narodowego w godzinach 12.00-17.00. To właśnie tu zarówno dzieci jak i dorośli będą mogli skorzystać ze strefy Narodowego Dnia Sportu, której atrakcje przygotuje między innymi MultiSport oraz związki sportowe z całej Polski. Uczestnicy wydarzenia będą mogli spróbować swoich sił w wielu różnorodnych dyscyplinach, co zapewni świetną zabawę całym rodzinom. Warto skorzystać z takich atrakcji jak ścianka wspinaczkowa, zajęcia z judo, jazda na nartach i łyżwach, piłka nożna, siatkówka, rugby, a nawet badminton i wędkowanie.

Każde z tych zajęć pozwoli Twojemu dziecku spróbować swoich sił w nowej dziedzinie, której być może nigdy nie miał okazji poznać. Pozwól swojemu potomkowi wypróbować każdą z nich, jeżeli tylko ma taką ochotę. Dopinguj! Nie zabijaj w nim zapału mówiąc, że to nie odpowiednie, że sobie nie poradzi. Bo zapewne poradzi sobie o wiele lepiej niż myślisz.

Warszawskie Dni Rodzinne dla maluchów

Warszawskie Dni Rodzinne oferują zajęcia dla całych rodzin, dzięki czemu nawet kilkulatek nie będzie się nudził. Razem z potomstwem odwiedź Warszawski Piknik Rodzinny i skorzystajcie z ponad setki animacji przygotowanych specjalnie dla Was. Wybieraj spośród małych i dużych dmuchańców, różnorodnych gier i pokazów magicznych. Oprócz tego uczestnicy mogą wziąć udział w pokazach chemicznych oraz akrobatycznych. Dodatkowo dzieci wraz z rodzicami mogą poznać się bliżej z jednymi z najbardziej uroczych zwierząt na świecie – Alpakami. Żaden maluch nie przejdzie obok nich obojętnie!

Dzieci często mają ograniczony światopogląd, nie znają wielu rzeczy ponieważ nigdy nie miały z nimi styczności. Jest to w jakiejś części również nasza wina – rodziców, którzy zbyt mało czasu poświęcają swoim pociechom. Właśnie ze względu na to maluchy prędzej czy później zanurzają się w internetową otchłań. Praca często zabiera nam znaczną część dnia, dodatkowo jeszcze dochodzą szkolne obowiązki dzieci i ciężko jest wygospodarować trochę czasu na przyjemności. Warszawskie Dni Rodzinne dają Ci  możliwość spędzenia kilku wspaniałych dni na niesamowitej zabawie, ale również pozwolą zacieśnić więzi rodzinne. Dodatkowo jest to również okazja do poznania różnego rodzaju zajęć, które być może ułatwią Twojemu dziecku odnalezienia własnego hobby.

Udział we wszystkich pokazach, warsztatach oraz spotkaniach jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy, które rozpoczęły się 26 sierpnia na stronie: www.warszawskiednirodzinne.pl

Zajrzyj również do naszego poprzedniego artykułu:

Agnieszka Wilkosz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *