Wakacje w Polsce

Wakacje w Polsce

 

Lato to najpiękniejsza pora w ciągu całego roku. Szczególnie dla dzieci jest to czas odpoczynku od ciągłej nauki, sprawdzianów i kartkówek. Okres relaksu i braku obowiązków. Chcemy im jeszcze bardziej umilić ten czas wybierając odpowiednie atrakcje. Jednak duża część z nas nie ma możliwości by pozwolić sobie na wyjazdy zagraniczne. Aczkolwiek wakacje w Polsce również mogą zapewnić wspaniałe wspomnienia!

Co zwiedzić?

Jeżeli pragniemy spędzić czas wolny na zwiedzaniu i dobrej zabawie warto ułożyć plan wycieczki odpowiednio do wieku dziecka. Oczywiste jest, że nastolatek będzie zażenowany zwiedzaniem bajkowego parku rozrywki, natomiast kilkulatek zanudzi się w muzeum. Dopasowując rodzaj wycieczki do zainteresowań pociechy możemy być pewni, że wakacje w Polsce będą najlepszymi wakacjami w życiu.

 

Dzieci 13 lat i więcej

Starsze dzieci rozumieją już bardzo wiele spraw, które dzieją się na świecie. Mają również jakieś swoje zainteresowania, które z pewnością chciałyby pogłębić. Warto razem z dziećmi przedyskutować cel wycieczki, dzięki czemu zwiedzanie go będzie ekscytującym przeżyciem dla wszystkich.

Są to wybrane z wielu fascynujących zakątków Polski, które nie tylko zachwycają same w sobie, ale również mają ciekawą historię. Zwiedzanie tych miejsc to trochę jak cofnięcie się wehikułem czasu, dzięki któremu możemy poznać sytuacje, miejsca i rzeczy o których nigdy nie myśleliśmy.

Dzieci 8-13lat

Nasze pociechy w tym wieku średnio interesują się muzeami, dziełami sztuki czy historią. Jednak są miejsca, które uczą dzieci poprzez zabawę. Interaktywne wystawy oraz niesamowite pokazy zachęcają kolorami i wesołymi melodiami do wspólnej rozrywki. Z dziećmi w tym wieku warto odwiedzić między innymi:

Każde z tych miejsc jest wyjątkowe i na swój sposób uczące. Jeżeli dziecko interesuje się dinozaurami oraz ewolucją człowieka musi odwiedzić Krasiejów. Mały fan galaktycznych przygód z pewnością powinien udać się do planetarium w Zielonej Górze. Idealną rozrywką dla miłośników zwierząt będzie wycieczka do afrykarium w którym spotka wiele niesamowitych zwierząt. Natomiast Historyland to miejsce w którym historia Polski zaprezentowana jest przy pomocy wystaw stworzonych z klocków LEGO.

Dzieci 3-8 lat

Dla maluchów w tym wieku bardziej interesujące będą różnego rodzaju parki rozrywki oraz pokazy związane z ich ulubionymi bohaterami. Kilkulatki nie będą zainteresowane skomplikowanymi wystawami czy muzeami. Postarajmy się by wybrać odpowiednie miejsce i móc sprawić im jak największą radość. Pomocna w tym celu będzie lista kilku z najciekawszych parków idealnych na wakacje w Polsce:

Każdy z tych parków i wiele innych w Polsce posiada ogromną ilość atrakcji z których skorzystają najmłodsi. Małe karuzele, kolejki wodne, zjeżdżalnie czy pokazy. Zainteresowane będą nie tylko małe dzieci, ale również nastolatkowie czy dorośli. Parki stworzone są zarówno pod kątem dzieci jak i ich opiekunów. Wspólne wyjście do takiego parku rozrywki będzie wspaniałym przeżyciem dla całej rodziny.

Nie miejsce, a towarzystwo

Wakacje w Polsce mogą być wspaniałym przeżyciem i niezapomnianą przygodą, jeśli tylko spełnisz jedną rzecz. Oczywiste jest, że dzieci będą zachwycone jeśli dobierzemy cel podróży do ich zainteresowań, jednak nie miejsce jest najważniejsze. Żeby zapewnić maluchom świetną zabawę i wypoczynek Ty również musisz się rozluźnić. Towarzystwo najbliższych, którzy wspólnie bez nerwów i stresu rozkoszują się wspólnie spędzanym czasem może sprawić, że wakacje będą najlepszymi w życiu naszych dzieci. Szczególnie wtedy kiedy często pracujemy i ten urlop jest jedynym czasem który w pełni możemy poświęcić naszym dzieciom. Wówczas niezależnie od tego czy wakacje spędzamy w parku rozrywki na końcu Polski czy na pobliskich ogródkach działkowych będziemy mieć pewność, że dzieci będą się świetnie bawić.

 

Zanim wybierzesz się na wakacje z rodziną przeczytaj również co warto zabrać ze sobą by bezstresowo dotrzeć na miejsce:

https://www.erodzic.pl/co-warto-wziac-w-podroz-z-dzieckiem/

 

Agnieszka Wilkosz            

1 thought on “Wakacje w Polsce”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *